מדינה פלסטינית אסור שתקום ולא תוקם

מחנה הפליטים שעפת

מחנה הפליטים שעפת

לאבו מאזן מגיעה תודה עמוקה מכל חובבי ציון * בהחלטתו לכרות ברית עם החמאס הוא הרחיק שוב את הסכנה שתקום מדינה פלסטינית * מדינה כזו אם תקום תאיים על ישראל לא רק בטילים ובטרור אלא גם בלחץ של אוכלוסיית עולם שלישי * קווים לדמותה של המדינה שלא תקום

מתנגדי המדינה הפלסטינית מדברים בעיקר על הסכנה הבטחונית – השתלטות החמאס, חבירה לאירן, איומי טילים, פיגועים.

אך קיימת סכנה גדולה במדינה הפלסטינית, גם אם הפלסטינים יכתתו את חרבותיהם לאתים ואת מטעני החבלה למזמרות. זו הסכנה שבשכנותנו תוקם מדינת עולם שלישי. תושבי מדינה זו [שתקלוט אולי מיליונים הקרויים פליטים] יראו במרחק זריקת אבן מדינה פורחת ומשגשגת שקוראים לה ישראל. בעוד הם חיים במדמנה הצפויה והבלתי נמנעת של עולם שלישי. 

מה זה "עולם שלישי"

יש כמה דברים המשותפים לכל מדינות העולם השלשי.

* רובן ככולן נשלטות בידי משטרים רודניים מושחתים.

* המשטר המושתח אינו משקיע בתשתיות, בחינוך, ברווחה, בפיתוח ובייצור.

 התוצאה היא:

 • שירותי בריאות עלובים, שיעור תחלואה גבוה, תוחלת חיים נמוכה ושיעור תמותת תינוקות גבוה.
 • שיעורי ילודה גבוהים, אשר יחד עם תוחלת החיים הנמוכה, יוצרים פלח רחב של אוכלוסייה צעירה.
 • רמת הכנסה לנפש נמוכה.
 • אחוזי האבטלה גבוהים מאוד.
 • שיעורי אלימות גבוהים.

כך בדיוק נראית המדינה הפלסטינית שנקראת עזה.

מדינת עולם שלישי מקצה את המיליארדים הרבים המגיעים אליה (מסיוע מן המדינות העשירות, מתמלוגי נפט, ממכירת אוצרות טבע) בעיקר לרווחת שיכבה קטנה שמסביב לשליטים. בהעדר השקעה בתשתיות ובחינוך, בלי השקעה בפיתוח ובייצור, אין שום סיכוי למדינות אלה לצאת ממצבן. סיוע של מיליארדים וההכנסות העצמיות נבלעות ברובן לכיסי השליטים. ההמונים נשארים בבערותם, בפיגורם, בסיבלם, בעוניים הנצחי.

קו נוסף המאפיין את מדינות העולם השלישי הוא השקעת המשאבים בעיקר למטרות של האדרת השלטון, פיתוחים צבאיים, תוקפנות כלפי מדינות קרובות ורחוקות.

עם מדינות העולם השלישי נמנות צפון קוריאה ועוד כמה ממדינות דרום מזרח אסיה. כמעט כל מדינות אפריקה, חלק  ממדינות דרום אמריקה, רוב מדינות ערב. 

מדינת פלסטין, אם תוקם, לא תהייה שונה מהן בקווי המיתאר היסודיים.

מדינה שמבקשים לברוח ממנה

בצד הסיכונים הביטחוניים הנובעים ממדינה פלסטינית קיימת סכנה לא פחותה של אחד המאפיינים המרכזיים של מדינות עולם שלישי – מהגרי עבודה ומסתננים למיניהם.

מדינת עולם שלישי היא מדינה שתושביה שואפים לברוח ממנה ולחפש מקום טוב יותר לחיות בו. מכסיקנים מסתננים לארצות הברית, אפריקנים חוצים את הים התיכון בסכנת נפשות כדי להגיע לאירופה. חלק מהם הגיעו אלינו דרך מדבר סיני. צפון קוריאנים בורחים לסין ובאחרונה מיליוני סורים בורחים לטורקיה, לירדן ולמדינות אירופה.

מהגרי עבודה מפגינים ברומא

מהגרי עבודה מפגינים ברומא

כוח גרעיני וטילים תמורת חיי תינוקות

על מנת להמחיש את טיבן של מדינות אלה נרחיק לקוריאה הצפונית. שלטון רודני שנמשך כבר יותר מחצי מאה. התפוקה הלאומית שואפת לאפס. ילדים מתים ברעב מדי חודש ברבבותיהם. מעט המשאבים של המדינה מופנים לפיתוח כוח גרעיני וטילים ארוכי טווח, המאיימים על העולם כולו.

אם נתקרב לאזורנו נוכל להתחיל בעיראק של סאדאם חוסיין. ארץ עשירה במים ובמשאבי טבע, שיכולה היתה להיות גן עדן פורח. במקום זאת הפכה בתקופתו  חממה לנשק ביאולוגי וגרעיני, לתעשיה צבאית מזוויעה ולשלטון רודני שאחד השעשועים שלו הוא אנשים המופיעים בפני השליטים ותוקעים לעצמם יתדות בגופם. זהו שלטון ששלח למוות יותר ממיליון צעירים במלחמה עם איראן. שהפקיר למוות ברעב מאות אלפי ילדים ובה בעת בנה ארמונות פאר לסאדאם חוסיין ולחבר מרעיו.

עיראק שקמה בעקבות בעקבות הפלישה האמריקנית אינה שונה בהרבה.

ההבדלים בין עיראק, סוריה, מצרים, סעודיה, מדינות המפרץ וירדן הם הבדלים כמותיים לא איכותיים. אף אחת ממדינות אלה לא עשתה מאומה כדי לקדם עצמה במישור של הכלכלה הגלובלית. מדינות הנפט העמוסות במיליארדי דולרים מוציאות את הכספים על בניני פאר לא על פיתוח אקדמיה, תעשיה, חינוך.

די להשוות את מדינות ערב למדינות כמו דרום קוריאה, טייוואן ומדינות רבות אחרות שהפכו ממדינות מפגרות למעצמות תעשייתיות בכמה עשרות שנים. במדינות ערב יש אלמנט נוסף שאינו קיים במדינות אחרות של העולם השלישי: קנאות דתית חשוכה ושינאת זרים קטלנית.

"היישות הציונית המלאכותית"

מול מדינות ערב בולטת מדינת ישראל כמיגדלור של נאורות, קידמה, תבונה , מעש ויוזמה. היו זמנים שהתיזה הערבית להשמדת ישראל התבססה על ההנחה ש"היישות הציונית" (כך הם קראו למדינה) היא ייצור מלאכותי שסופו לקמול. על התיזה הזו חזר בשעתו, מוחמד חסנין הייכל, שופרו של גמאל עבדול נאצר, במאמר שבועי בביטאון השלטון המצרי. הישראלים אינם עם אלא עדה דתית. מדינת ישראל נזקקת לסיוע זר לצורך קיומה וברגע שזה ייפסק לא יהיה לה קיום. על בסיס התיזה הזו פעל החרם הערבי שהטיל את אימתו אפילו על מעצמות כיפאן ומנע סחר עם ישראל מכל גוף בינלאומי. זוכרים שקוקה קולה סרבה להקים כאן מפעל? זוכרים ש"רנו" הצרפתית הפסיקה אספקת חלקי חילוף למפעל המכוניות של אפרים אילין בחיפה? זוכרים איך היפנים סרבו למכור לנו מיכליות ענק בנפח של מיליוני טונות אלא אם נרכוש אותן דרך מדינה שלישית? זוכרים שבריטניה חששה למכור לנו נפט?

כל זה חלף מכבר. העולם מצפצף על החרם הערבי. בתחומים רבים מדינת ישראל היא לקוח טוב יותר מכל מדינות ערב גם יחד. ועיקר העיקרים: בתוך עשור אחד הפכנו למעצמת היי טק. תארו לעצמכם איך מתפוצצים בארמונות הפאר בקהיר, בדמשק, וביתר בירות ערב, כשהן שומעות על המיליארדים שמזרימים משקיעים למדינת ישראל. על מבול הכסף הזה שהפך את הלירה הישראלית למטבע קשה יותר מאשר הדולר.

קללת המדינה הפלסטינית

וכאן אנו מגיעים לפלסטינים ולמדינת פלסטין העלולה לקום עלינו לקללה. לידתה של מדינת פלסטין אופיינית לתפישה הבסיסית של העולם השלישי. בני אדם הם רק חומר גלם להשגת מטרות. כך הם מחזיקים את הפליטים שישים וחמש שנים במחנות, בהמתנה להפוך אותם לקלף מיקוח בבוא העת.

כשתקום מדינת פלסטין היא תהיה מדינת עולם שלישי. שמעון פרס יכול לדבר מהיום עד מחר על "מזרח תיכון חדש". אך מדינת פלסטין תהיה מזרח תיכון ישן, כלומר עוד אחת ממדינות העולם השלישי. הם לא ישקיעו בתשתיות ובפיתוח. הם יזרימו לכיסי המנהיגות ומקורביה את המענקים הנדיבים שיקבלו ממדינות העולם. הם עושים זאת כבר עכשיו. הם יתחמשו מבוקר עד ערב. הם יתסיסו את הרחוב ויאשימו את ישראל. והחמור מכל: הם ינסו לפוצץ את ישראל מבפנים.

מדינת ישראל תחזור במוקדם או במאוחר לתפיסת קיר הברזל של ז"בוטינסקי. אך במקום שהקיר הזה יהיה במדבר המערבי, אי שם על גבול עיראק, הוא יעבור בתוככי ירושלים וליד נתניה.

תגובות במייל ובפייסבוק

 לא רק קנאות דתית. במדינות ערב , יש גם קנאות פרימיטית של   עמים מפגרים.

   אכן  כן – אסור שתקום מדינה פלסטינית ועוד יותר – על שטחי ארץ ישראל. אסור לנו לוותר על שטחי ארץ ישראל- שים לב מה קרה מאז שהסכמנו לוותר על חלקי  הארץ – הערבים   דורשים עוד ועוד ולמעשה את כל  ארץ ישראל.

—————————-

כל מילה בסלע ! יישר כוח.

משה בן ברוך

ראה 

גם נחום ברנע כבר לא מאמין במדינה פלסטינית

http://www.youtube.com/watch?v=LPe9fRO-MP8

 קישורים

פתאום קם אדם בבוקר ומתחיל לרצוח

http://www.zeevgalili.com/2012/01/16257

פלסטינים רוצים קבר לבן לאדן

http://www.zeevgalili.com/2011/05/14981

תרבות המוות הפלסטינית

http://www.zeevgalili.com/2011/04/14705

ההסתה של הרשות הפלסטינית שהכשירה הרצח באיתמר

http://www.zeevgalili.com/2011/03/14314

יום הנכבה וההונאה

http://www.zeevgalili.com/2010/05/8830

הערבים יותר נאצים מהנאצים

http://www.zeevgalili.com/2008/01/590

כך הומצא הטבח שלא היה בטנטורה

http://www.zeevgalili.com/2008/01/559

הפלסטינים רוצים הכל –מירושלים עד עכו

http://www.zeevgalili.com/2007/11/522

ההסתה בספרי הלימוד הפלסטינים

http://www.zeevgalili.com/2007/10/492

חזון הערבים הישראלים לחיסול המדינה

http://www.zeevgalili.com/2007/02/381

למה אין טרור במדינות ערב

http://www.zeevgalili.com/2008/02/610

דמוקרטיה ערבית? אין חיה כזו

http://www.zeevgalili.com/2005/03/258

אנחנו וערביי ארץ ישראל

http://www.zeevgalili.com/category/ערבים/page

"הערבי הופך כל גן פורח למדבר"

http://www.zeevgalili.com/2000/08/5452

למה אנחנו נכשלים בכל משא ומתן עם הערבים

http://www.zeevgalili.com/2012/12/17481

 

16 תגובות בנושא “מדינה פלסטינית אסור שתקום ולא תוקם

  1. זאב גלילי מאת


   לענת שלום,
   אם לדעתך מדינת ישראל דומה למדינות עולם שלישי את מוזמנת לעבור לאחת מהן ולעשות את ההשוואה.
   שעור האנאלפאביתים במדינות ערב הוא הגבוה בעולם. ההשקעה בחינוך היא כעשירית מן ההשקעה במדינות המערב ובתוכן ישראל. התפוצה הממוצעת של ספר בכל מדינות ערב היא כאלף עד 4000 עותקים. אין במדינות ערב אפילו אוניברסיטה אחת בעלת רמה בינלאומית. מספר הפרסומים המדעיים מגיע לכ-2 אחוזים מכמות הפרסומים היחסית של פרסומים מדעיים במדינות מפותחות. שיעור ההשקעה במחקר ופיתוח הוא כ-0.2 אחוז מהתל"ג לעומת 2.35 בישראל ו-3 אחוזים ביפן. והתל"ג עצמו עלוב. והשכר לנפש כעשירית מן השכר הממוצע בישראל.
   מספר המחשבים במדינות ערב הוא 23 לכל 1000 לעומת ממוצע של 85-90 לאלף במדינות מפותחות. רק 2 אחוז מן האוכלוסייה מחוברים לאינטרנרט (לעומת יותר מ-80 אחוזים במדינות מפותחות). אף מדינה ערבית איננה מייצרת אפילו מוצר אחד בעל איכות שניתן לשווקו בשוקי העולם.
   אף מדינה ערבית אינה מכבדת זכויות אדם. באף מדינה ערבית אין תקשורת חופשית. באף מדינה ערבית אין מכבדים זכויות של מיעוטים ונשים.

   ז.ג..

   1. ofer10

    זאב,
    אין ספק שאנחנו רחוקים להיות מדינת עולם שלישי ואין צורך אפילו בתגובה לטענה מהסוג הזה.
    אבל המגמה שלנו לא משהוא ויעידו עליה התדרדרות עקבית במבחנים הבינלאומיים. אם לפני כ 50 שנה היינו מהמובילים במתמטיקה (ומהמערכת הזו יצאו פרסי הנובל שלנו) היום אנחנו די בינוניים. תוסיף לזה שכ 50% מתמידי כתה א' (= העתיד שלנו) הם חרדים או ערבים (אוכלוסיות מוחלשות מהרבה בחינות) ותקבל את זה שהנתונים היום של כל מה שציטטת – סביר שלא ישוחזרו בעשורים הקרובים.
    לא נגיע למצב של עולם שלישי אבל אנחנו בהחלט הולכים ומבטלים את היתרון היחסי שלנו
    ):

    1. ירון

     סטטיסטיקה היא מדע מדויק, אבל הפרשנויות שעולות ממנה הן כר נרחב להסקת מסקנות שגויות, ללהטוטים מספריים ולהונאה מכוונת.
     "לפני כ 50 שנה היינו מהמובילים במתמטיקה" – ואיפה הנתונים או המחקרים שמוכיחים זאת?
     אפשר דווקא להסיק שרמת החינוך השתפרה מאד בשנים האחרונות לאור הישגי התלמידים במתמטיקה
     (לדוגמה http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=943633) ואפשר שלא. הכל עניין של פרספקטיבה ובמה אתה רוצה להאמין (או לגרום לאחרים לחשוב..)

     "כ 50% מתמידי כתה א' הם חרדים או ערבים" שוב, מהיכן הנתונים? אני סבור שאינך מכיר כלל את המציאות.
     חרדים בגיל היסודי לומדים במעיין החינוך התורני או בתלמודי התורה ואינם נספרים בדוחות הלמ"ס כתלמידים בזרם החינוך הממלכתי או הממלכתי-דתי. מכאן שנשארנו עם המגזר הערבי שוודאי אינו מתקרב ל50% מכלל האוכלוסיה בשכבת הגיל הזו.

     טענת גם ש"אנחנו בהחלט הולכים ומבטלים את היתרון היחסי שלנו" ואולם אם נביט בנתונים הבאים נראה שהמציאות שונה לחלוטין מזו שתיארת. ההשכלה כיום נגישה מבעבר ומספר בוגרי המוסדות להשכלה גבוהה רק מטפס. ישראל מובילה ומשגשגת בתחומים רבים, בחלקם ישראל לא הצטיינה בעבר: מדע, חקלאות, תעשייה אזרחית וצבאית, רפואה, הייטק, קלינטק, ביוטק, אקולוגיה, ניצול מקורות אנרגיה ופיתוח בר-קיימא, תעופה, ספנות ועוד.

     זה לא שהכל ורוד. יש פערים חברתיים ומצוקת דיור. אבל מנגד, המציאות טובה לאין שיעור מכפי שאתה וחבריך מנסים לתאר זאת בתקשורת הממוסדת, כאילו שאנו צועדים מדחי אל דחי ושהעתיד רע ומר.
     הפרשנים הטוענים כך פועלים מתסכול ולוקים בעיוורון, ומנסים להוביל למסקנה שדרושים חילופי שלטון מתוך לעג וזלזול באינטליגנציה של הציבור. והציבור בישראל אינו טיפש. הוא לא קונה את הזיוף.

 1. ofer10

  זאב,
  אני מסכים אתך לצערי שאם וכאשר תקום מדינה פלסטינית רוב הסיכויים שהיא תהיה מדינת עולם שלישי כמו שאר הסובבות אותנו. אבל בדיוק כפי שאין הגירה מאסיבית מהם – לא צפויה הגירה מאסיבית מהמדינה הפלסטינית.
  והבעיה הגדולה יותר היא האלטרנטיבה: האלטרנטיבה למדינה הפלסטינית היא או סיפוח / שוויון זכויות מה שיקטין דרסטית את אחוז היהודים במדינה (אני אפילו לא רוצה להתחיל לפרט מה החסרונות כי הם ברורים) או לשאוף להישאר במצב הקיים – אמנם זה עובד כ 48 שנים אבל הלחץ לשינויו הולך וגובר.
  ולכן – מדינה פלסטינית הוא פיתרון רע (מהמון סיבות) אבל הוא הרע במיעוטו.
  אגב, זה שהם צפויים להיות מדינת עולם שלישי זה יתרון מבחינתנו. תאר לך שאחת מאוייבתנו היתה מדינה מערבית – יכולותיה הצבאיות והטכנולוגיות היו גדלות משמעותית מה שהיה שם אותנו בסכנה קיומית כפי שהיינו לפני כמה עשרות שנים.

  1. ירון

   עופר. טענת שאין הגירה מאסיבית מהמדינות שסביבנו, ובכן נראה שאתה מנותק מעט מהמציאות. האביב הערבי…? נדידת העמים…? בפועל מתרחש תהליך קבוע של הגירת אלפי פלשתינים בשנה מיהודה ושומרון, בעיקר למערב. אבל לא תשמע על כך בתקשורת הממוסדת.
   האלטרנטיבה להקמת מדינה פלשתינית אינה סיפוח מלא. ישנם עוד פתרונות. לסיפוח חלקי על פי הנוסחה של "מקסימום שטח, מינימום ערבים" ישנם יתרונות רבים, מדיניים וכלכליים.
   הטענה האחרונה שלך אווילית ביותר. הפנמת שמדינה פלשתינית תהיה אויבת מרה לישראל ותשדרג מאד את יכולות הטרור (לוגיסטית וגם מוראלית). איזו תועלת תצמח לישראל ממהלך התאבדותי הן בטחונית והן אסטרטגית?
   כלל ידוע הוא שישראל לעולם לא חזרה לשטחים שאותה מסרה. היתה גם ההבטחה "'אם רק יירו, ניכנס בהם, גם תהיה לגיטימציה מהעולם'", ו"אם צריך אז נכבוש שוב את עזה ויריחו."
   ובכן: הופצצנו, הפצצנו, העולם גינה אותנו ויצאנו אבלים וחפויי ראש ללא הכרעה של האויב. לא תלמדו מהלקח? או שהכל כשר על מנת שהשמאל יכבוש שוב את השלטון הנכסף, אפילו במחיר של התאבדות קולקטיבית.

 2. שלמה

  ענת קוראת – כנראה -את עיתון הארץ….. או שאינה חיה כאן…זה נורא נחמד ואופנתי להכות על החזה שלנו (מחלת הסמול) אבל כדאי גם לפקוח עינים ולהתבונן במציאות…. אנו ממש לא מדינת עולם שלישי …הבדואים בדרום וחבריהם מייצגים משהו כזה אבל זה אינו מאפיין לאומי.

 3. אלון פלג

  המאבק על ארץ ישראל לא נפסק. מלבד הסכנה של מדינה פלסטינית יש סכנה פנימית של מיעוט לאומי גדול ועוין בתוך ישראל. עם ישראל צריך להיות מודע ונכון לכול האתגרים העצומים והקשים שעוד צפויים לנו.

  1. ofer10

   אלון, הפעם האחרונה שנחרבנו (לפני כ 2000 שנה) היה בגלל רוב לאומני, קיצוני ומיליטנטי שהחליט, בניגוד לכל הגיון ללכת נגד ההסדרים שקיימים בעולם באותה תקופה. מי שלא לומד מהטעויות של עצמו – נידון לחזור עליהם, ולצערי אנחנו בדרך הנכונה…

   1. ישוע

    גם אתה כנראה נמנה על קוראי הארץ ולא מסוגל להבחין בין לאומנות (שלילת זכויות מהאחר) ללאומיות (זכות הגדרה עצמית). את אותה טענה יכול היית להפנות לפלסטינים שלאומנות קיצונית ומליטינטית מתווה את דרכם מהצעד הראשון. חשבת פעם מדוע אינך מכיר אף תנועת שמאל בעולם הערבי?

    1. זאב גלילי מאת

     אישרתי את התגובה שלך לפרסום על בסיס חופש הביטוי. אך עם כל מאמציי לא הצלחתי להבין מה אתה אומר. כל פרק בברית החדשה שנכתב בשם האיש שאתה בחרת לכנות בו את זהותך ברור יותר מתגובתך.
     זאב גלילי

     1. בן נון

      שלום זאב,

      תודה על חופש הביטוי. התמקדתי בשתי נקודות בדבריו של ofer10:

      1) התעלמותו מהפרטנר הפלסטיני שדבק בקו מיליטנטי-לאומני-קיצוני מיום היוולדו (לעומת הוותרנות והרצון היהודי בשלום).

      2) השוני שבין לאומנות ללאומיות.

      נ.ב
      ישוע היה בסה"כ מורה יהודי שמרד ברשויות וניסה לתקן את הדת הקיימת. אין בעיה, אחליף לשם אחר.

      נהנה לקרוא פה.

     2. זאב גלילי מאת

      בן נון עדיף על ישו שחז"ל כינו "אותו האיש". אני מקווה שידוע לך כי לפי האגדה נקרא יהושוע בן נון "רישא קטיעא" וכי הרג את אביו [זוהי גירסה יהודית של סיפור אדיפוס].
      זאב גלילי

   2. ירון

    ofer10 הטענה שלך לא סותרת במאום את אלון פלג.
    מה שכן, היא נראית כסתימת פיות. מקארתיזם.
    כל מי שמביע עמדה בעד עם ישראל וזכותו על הארץ- מייד מוקע בשמאל כלאומן/ גזען/ חשוך/ פאשיסט וכן הלאה.
    מדוע אינכם טוענים כך כלפי הצד הערבי שבנוסף לזכותו על הארץ, מלא באיבה אנטישמית ולא מגלה כל נכונות לפשרה כבר מעל מאה שנים?
    גישה זו מוכיחה כי האינטרס שלכם אינו עולה בקנה אחד עם האינטרס הלאומי של עם ישראל, וככל הנראה מנוגד לו.

    לו הייתי שמאל ציוני שמחפש פשרה, הייתי טוען בתוקף לזכות היהודים על הארץ, זאת מכמה טעמים:
    * האמונה בצדקת הדרך (שבשמאל נזנח ונשכח לחלוטין).

    * מתוך עמידה על המקח- גם מנהיגי השמאל בשעתו דיברו על יו"ש במושגים של קלפי מיקוח.
    הפשרה שהשמאל הציוני חותר אליה הרי תושג במו"מ בלבד, והאסטרטגיה של הבזאר המזרח תיכוני מנצלת את הצהרות היריב ונכונותו לפשרה על מנת לדרוש יותר במו"מ, כפי שהפלשתינים השכילו להבין.
    באופן כללי, הפלשתינים הוכיחו שוב ושוב (ושוב) שפניהם אינם לשלום אלא להעמדת פנים של מבקשי שלום, בכדי להשיג שליטה מירבית על הארץ, פרוסה אחר פרוסה. לכן, זהו מאבק על כל הקופה נטול פשרות שיוכרע רק בכוח.

    * חשובה יותר ההבנה שבעולם, שיח הזכויות מנצח את שיח הביטחון. עשיית הצדק היא ערך עליון, ומי שדוגל בו ידו על העליוה בכל ויכוח ובכל קונפליקט. הפלשתינים שאוחזים בעמדת הקורבן הנצחי מדברים על זכותם ההיסטורית, שהיא מבוססת, ובכן, על סיפורי מעשיות. ואילו ישראל תמיד במגננה, כך שהיא נתפסת כצד הלא צודק, ולכן גם גזלן, כובש וקולוניאליסט. ההיפך הוא הנכון.
    התעמולה הפלשתינית מוצלחת בהרבה כי היא תוקפת ואגרסיבית. במשחק על החיים ועל המוות, מי שרוצה יותר- מנצח.

 4. דורית

  ולאן יברחו פליטים ממדינת פלסטין? לישראל שתהיה מחויבת לקלוט אותם כמדינה הסמוכה ביותר.

השאר תגובה