נפתלי בנט יקים את ממשלת ציפי-בוז'י

ידיעות אחרונות פרסם מסמך [ שהדליפו האמריקנים ?] לפיו נתניהו היה מוכן [בקדנציה הקודמת] לוותר על הכל – גבולות 67, ירושלים, פליטים * איש איננו מתייחס ברצינות למסמך הזה פרט לאחיו של נתניהו לנגמ"ש * נפתלי בנט הוא היחיד שהכריז כי המסמך אמיתי * הוא לא רק ירה בתוך הנגמ"ש הוא העלה אותו על מוקש * לפני שאתם מצביעים בנט תזכרו: כל קול לבנט הוא קול לממשלת ציפי-בוז'י

ידיעות אחרונות יוצא בקול תרועה "מסמך הוויתתור"

ידיעות אחרונות יוצא בקול תרועה "מסמך הוויתתור"

פוסט נפתלי בנט בנט המסמך אמיתי אתר  YNET השלוחה שידז בצהלה בנט מאשר את המסמך. "האסון מתקרב" אולי הכוונה לבנט?

הפוסט של בנט בפייסבוק

הפוסט של בנט בפייסבוק – "חזרו הביתה?" הבית של בנט הוא הבית של בליכודניקים חובשי הכיפה?

לא משיח אלא סוס טרויאני

כשזרח כוכבו של נפתלי בנט בשמי הציונות הדתית, נדמה היה תחילה כי חלה עדנה לתנועה שגידלה את דור הכיפות הסרוגות. התנועה, שמשך שנים השתרכה בקרון האחרון של רכבת מפא"י ההיסטורית, פיגרה שנות דור אחרי דור הכיפות. היא הפכה לא רלבנטית בשדה הפוליטי. והנה בא בחור צעיר, חובש כיפה, איש היי טק, בוגר יחידת עילית ומזרים דם חדש לתנועה הגוססת.

כל מילה זהב – לא מדינה פלסטינית, לא נסיגות, לא חלוקת ירושלים. אך תוך זמן קצר נתברר שהאיש הזה הוא אולי בשורה אבל לא בהכרח בשורה טובה. כאשר כרת את ברית האחים המוזרה עם יאיר לפיד כתבתי כאן מאמר "נפתלי בנט סוס טרויאני או משיח"

במכתב גלוי לבנט שפרסמתי בפייסבוק כתבתי אז: "מה המשותף בינך לבין יאיר לפיד? עברתם יחד קורס טרור? או אולי השתתפתם יחד באחת הגיחות הקרביות של "במחנה". וממתי הפכה בעיית השוויון בנטל לבעיה המרכזית של החברה הישראלית ושל מדינת ישראל? מה עם כל החלכאים והנדכאים הנאנקים תחת עול הטיקונים והבנקים שיאיר לפיד שרת אותם נאמנה שנים רבות? מה בדבר המאבק על הארץ ועל החינוך היהודי? ובינינו לבין עצמנו, האם אינך חש בריח האנטישמי העולה מן העליהום על החרדים? איך אתה משתתף בחגיגה הזו?" ההמשך ידוע. לא משיח אלא סוס טרויאני. קמה ממשלת בנט-לפיד-ציפי שהיא אולי הגרועה בממשלות ישראל. נתניהו נושא לא מעט באחריות להקמת הממשלה הזו. אך היא לא הייתה קמה לולא ברית הזוגיות הבלתי כשרה בין בנט ללפיד. ממשלה בה ידיו של נתניהו היו כבולות בין שרת משפטים המנסה למכור את הארץ לפלסטינים לשר אוצר שלא גמר בחינות בגרות. ממשלה שגרמה לשבר גדול בעם. ממשלה שנכשלה כשלון חרוץ בתחום הכלכלי. ממשלה שסוסים טרויאניים מבית חיבלו במאמצים למנוע עוד אוסלו.

מי אתה נפתלי בנט

עוד בשלבים הראשונים של הקריירה הפוליטית שלו עוררה התנהגותו כמה תמיהות. 1. קלמן ליבסקינד חשף במעריב כי חוקרים מטעמו של בנט פעלו כדי לגלות עובדות מכפישות על המתחרה שלו בבית היהודי זבולון אורלב. תחילה הכחיש ששלח את האנשים. לאחר מכן הודה וטען שעשה זאת "כדי לנקות את האורווות". 2. יוסי ורטר בהארץ גילה כי ברית הזוגיות עם לפיד [שנעשתה בבית בנט ברעננה] היתה ביוזמת אהוד אולמרט, ידידו האישי של יאיר לפיד. 3. איילה חסון חשפה ביומן של ערב שבת כי האדמו"ר מקרעטשניף, רבי מנחם אליעזר זאב רוזנבוים מרחובות, הורה לכמה מאות מחסידיו להתפקד לבית היהודי ובמקביל להצביע ליהדות התורה.

ההתנהגות ב"צוק איתן"

התנהגותו של נפתלי בנט במהלך מבצע "צוק איתן" הייתה מופקרת. האיש יושב בקבינט ומדליף מתוכו כאילו היה כברה. מה היו השיקולים של הדרג המדיני לפעול כך שהחמאס רק יורתע ולא יוכרע אפשר להבין. אם צריך לבחור למי להאמין לנפתלי בנט או לבוגי יעלון אני מאמין יותר לשר הביטחון. בנט הצטרף למעשה לכל מתנגדי נתניהו רק מפני שהוא נתניהו. במהלך המלחמה כל השמאל שיבח את נתניהו על הניהול המאופק של המלחמה. אחרי המלחמה חרפו אותו על שלא גמר את המלחמה ופתר את הבעיה "אחת ולתמיד". כלומר ,לפי השמאל, לחזור לתהליך מדיני שיהפוך גם את יהודה ושומרון למחוזות חמאס דעאש או חיזבאללה. ההדלפות של בנט והתרברבותו כאילו צה"ל והממשלה לא ידעו על המנהרות ולולא הוא לא היו מטפלים בהן בלתי אמינות לחלוטין.

המסקנה: היום 9 ימים לפני הבחירות. כל קול לבנט שייגרע מנתניהו יביא עלינו ממשלה בראשות ציפי לבני ובן החסות שלה בוז'י הרצוג.

 

קישורים

סוס טרויאני או משיח

http://www.zeevgalili.com/2013/03/17855

 מכתב גלוי לנפתלי בנט

http://www.zeevgalili.com/2013/03/17801

 הכה בחרדים ותציל את המדינה

http://www.zeevgalili.com/2013/02/17660

 תגובת נתניהו בפייסבוק

https://www.facebook.com/Netanyahu?fref=ts

למרות הכל רק נתניהו טוב ליהודים

http://www.zeevgalili.com/2014/12/20144

 תגובות במייל

זאב שלום.

אני מסכים עם חלק מדבריך על בנט, אולם נראה לי שחלק מהתנהלותו נובע מחוסר ניסיון ואולי גם חוסר בשלות פוליטית.

יחד עם זאת, לעניות דעתי נתניהו הביא על עצמו את הקואליציה הבלתי אפשרית  שהחזיקה מעמד זמן כל כך  קצר, בהתעקשותו (ושמא התעקשותה..) הבלתי הגיונית לא לצרף את הבית היהודי.

יכל היה להקים קואליציה יציבה עם "השותפים הטבעיים" (הבית היהודי, חרדים..) ולכן, אין לו אלא להלין על עצמו.

בברכה,

שלמאי פוזס.

14 תגובות בנושא “נפתלי בנט יקים את ממשלת ציפי-בוז'י

 1. דן

  המפלגה היחידה שהעבירה שטחי א"י לאויב היא הליכוד!!! (בגין)
  המפלגה היחידה שהקפיאה בניה, תוך שהיא מצהירה על ההקפאה היא הליכוד! (נתניהו)
  המפלגה היחידה שגירשה יהודים מביתה היא הליכוד (שרון)
  להמשיך?

  1. זאב גלילי מאת

   תשובה לכל המגיבים המתמוגגים מן הרטוריקה של בנט. עד כה בנט היה חזק בדיבורים. אולי גם כלוחם ביחידה מובחרת ויש רבים כמוהו – מאהוד ברק ועד עומר ברלב. הוא לא התנסה בשום ניסיון מדיני. לא עמד מול לחצים אמריקניים. לא עמד בפני החלטות גורליות קשות. להגיד שלא תיסוג אף שעל זה יפה מאד. כאילו מספיק להגיד זאת והכל יתגשם. כשכתבתי למה ביבי טוב ליהודים כתבתי בין היתר כי הוא יודע לשקר. הוא הצליח עד כה לתמרן את האמריקנים ואת אלה הקרויים פלסטינים ולחזק את ישראל. הוא הראשון שחזה את הסכנה האירנית ותודות לו המרוץ הגרעיני הואט. הוא צריך היה להיות חזק כברזל מול המכרסמים מבית כמו דגן ואשכנזי שהתנגדו לתקוף את אירן. ביבי הכין את צה"ל לתקיפה באירן כשזה עוד היה אפשרי אבל בעיקר כדי לדחוף את האמריקנים לעשות משהו מחשש שתקיפה ישראלית תגרור אותם למערבולת. לא ברור אם נתניהו באמת התכוון לתקוף, או רק לאיים. אבל הפומביות שנתנו המתנגדים לתקיפה הוציאה את הרוח ממפרשיה. ביבי גם הציל את המדינה מבחינה כלכלית כשהיה שר אוצר. הגיבורים שמדברים על כשלון צוק איתן אינם מסיבירם לנו מה היה קורה אחר כך עם מיליון וחצי פלסטינים נוספים תחת שלטון ישראל.
   ובנט עד עכשיו טוב בעיקר בדיבורים. מייחס לעצמו בתקופת ישיבתו בממשלה שורה של השגים שלא היו ולא נבראו [הורדת יוקר המחיה, הצלת מפעלים].

   1. דרור מרמת גן

    מי מנע מנתניהו להרכיב ממשלת ימין "טהורה" ב 2009? מי הכריח את נתניהו לצרף את ליבני השמאלנית כשותפה הראשונה שלו לממשלתו,להפקיד בידיה את משרד המשפטים ואת האחריות על המתן ומתן עם הפלשתינאים? מי הכריח אותו לגנוז את דוח ועדת השופט אדמונד לוי? מי הכריח אותו לטרפד את כל הצעות החוק שהיו מיועדות להחלשת שלטון החונטה השמאלנית במדינה? מי הכריח אותו להכריז שהוא לא יתן לפגוע בשלטון כנופיית הבג"צ השמאלנית? מי הכריח אותו להתנגד למנות את פרופ' פרידמן לשר המשפטים? מי הכריח אותו להזדרז ולמסור את חברון לערפאת, מהלך שרבין התחמק מלבצע אותו תקופה ארוכה? מי הכריח אותו ללקק לארדואן באופן מביש חסר תקדים,ולהסכים לשלם פיצויים למשפחות המחבלים הטורקיים,מהלך חסר תקדים בהיסטוריה האנושית? והתעלמת מהטענה שרק הליכוד מסר שטחים וגירש יהודים מביתם.

    1. זאב גלילי מאת

     מקבץ לא רע של כל חטאי נתניהו. השאלה אם מאחורי הדיבורים של בנט יש משהו יותר מדיבורים.
     ז.ג.

   2. abh

    כתוב רק אמת, דייק במה שאתה כותב, הישגיו של בנט (שאינני מאנשי הקפה שלו), ראויים לכל שבח, לא אינני מסכים עם כל מילה שהוא אומר, אבל לפחות הוא אומר את אשר על ליבו ודובר אמת.

    1. זאב גלילי מאת

     רק הקדוש ברוך הוא קורא כליות ולב. ואיני יודע אם הוא אומר את אשר על ליבו. אך הדברים שאמר על השגיו נבחנו ונתברר שלא דייק בלשון המעטה.
     ז.ג.

 2. cheeseeating

  בסדר, אינך אוהב את בנט. אבל מה ההגיון מאחורי המסקמה הסופית? *איך* בדיוק קול לבנט הוא קול לבוזי'-ציפי? את זה לא הבתי ולא הסברת…

 3. אלון

  מסכים לכל מילה. יש לחזק את הליכוד ובנימין נתניהו בראשו, כי זה בנפשנו ושלא יספרו לי שהוא מכניס אותנו לחרדות. מי שטומן ראשו בחול ואומר הכל טוב ורצה רק להיות "ככל הימים" יגיע לכך שעם ישראל יעלם "ככל העמים…"

 4. dani

  אני הייתי מסתכל על זה אחרת. יש ביבי. אדם נלוז ברמה האישית בעיני רבים, גונב רהיטי, מחזיר בקבוקים, משפץ בתים, ישן במטוסים גלידה פיסטוק וכו וכו. כנראה שהכל נכון או הכל שקרים אבל…. את ההתנהלות המבישה בצוק איתן כולם ראו. את הכניסה החזיתית המיותרת באובמה כולם ראו. את יוקר המחיה כולם רמרגישים. את חבורת העבריינים שהשתלטה על המדינה כולם ראו. אפילו יאיר לפיד זה די באשמת ביבי. לקחת מגיש טלביזיה ולתת לו את התפקיד הכי חשוב במדינה ?!!!

  הליכוד איבד את הדרך. הליכודגם הביא עלינו התנתקות. אולי צריך אלטרנטיבה לליכוד ?

  פה נכנס בנט רק שהוא עוד לא מבין את זה. הוא עדיין חושב כמו מ"פ ולא כמו אוגדונר.

  הוא יכל לסחוב את כל הימין אחריו אבל הוא כבל את עצמו לכמה קיצונים דתיים ויצר מוצר שלא מצליח להתרומם מעבר ל 12 מנדטין שגם זה הרבה בזכות מצביעים חילונים.

  ברגע שהבית היהודי יחליף את התקליט יש להם סיכוי טוב למחוק את הליכוד ולפתוח פה באמת עידן חדש בפוליטיקה. השאלה אם עשוי מהחומר הנכון ואם האנשים יקנו את השינוי הזה אחרי עוד קדנציה בתור העוזר של ביבי….

 5. David Yoffe

  עד עכשיו, ביבי לא סיפח את יהודה ושומרון, לא בנה מאות אלפי דירות ביהודה ושומרון, כאשר הסינים הציעו לבנות במחיר 400,000 ש"ח למדינת ישראל לדירת 5 חדרים 120 מ"ר – מינימום 40,000 דירות !
  בעבר ביבי בחר באהוד ברק, ביבי בחר בציפי ליבני, ביבי מדבר ימין אך לא מבצע מדיניות ימין…
  ממליץ להתייחס ולבצע להמלצות של קרולךין גליק ודו"ח השופט אדמונד לוי !

 6. דור טויטו

  זאב יקר. נתניהו כבר הכריז שהוא תומך בהקמת מדינה פלשתינאצית בארצנו.. מכאן ועד זכות שיבה לערבים, הדרך קצרה מאוד! מדוע לא נאמין שהוא, ממש כמו אולמרט, "נסיך הימין" לפניו, או כמו שרון, שהחריב ישובים יהודים וחשף את מדינתנו למציאות יומיומית של הפגזות , הם בעצם הסוסים הטרואיינים? אלה שבאים מהימין אבל עושים שמאל.? בנוגע לברית עם לפיד, בנט כבר הסביר שלדעתו יש בין כל חלקי העם הסכמה על 70% מהדברים. ועל היתר, כבר יוחלט בהמשך.. ולדעתו חשוב להתמקד בנושאים שעליהם יש הסכמה. זו אולי גישה תמימה, ואולי בנט כבר למד את הלקח מהניסיון הזה.. אבל על האומץ שבהכרזה הזאת, שכולנו אחים, גם השמאל, ולו רק על זה יש לשבח אותו לדעתי.. הרי זה מה שחסר לנו בפוליטיקאים היום… אהבת ישראל הזו.. הממלכתיות הזאת.. איש שלא רק אומר דברים יפים, אלה גם מחפש ליישם אותם בשטח.. מול מחנה ישראל במדבר..
  עם ישראל חי!

 7. זאב גלילי מאת

  הגיע במייל
  תמיד היית מנתח נכונה את המצב, אך הפעם כשלת.
  נתניהו לחיץ והוא מהמר שהצד השני יגיד לו לא.
  בנט הוא היחיד שיעמוד כחומה בצורה להגנת הארץ.
  בברכה
  דניאל

 8. Samuel

  מאמרך לא ברור ואף מכעיס. בית יהודי חזק יחשק את הליכוד מימין, הליכוד הינה מפלגת שלטון, אך בלי שותפים ימנים חזקים בקואליציה, נתניהו פשוט יפחד מהצל של עצמו.
  הלוואי שהמפלגה הזאת תעבור מן העולם, היא איבדה את דרכה הפוליטית ובמקום להנהיג את העם היא נגררת אחרי יוזמות השלום של השמאל.
  אני אוהב לקרוא את הבלוג שלך אבל המאמר הזה פשוט ביזיון.

השאר תגובה