למרות הכל רק נתניהו טוב ליהודים

 נתניהו האכיל אותנו הרבה מרורים. הוא אכזב אותנו כמעט בכל תחום בו תלינו בו תקוות. מאז הסכם וואי ועד נאום בר-אילן. אף על פי כן אנחנו חייבים לבחור בו לראשות הממשלה.

סטיקר שהפיצה חב"ד בתקופת ההתמודדות בין נתניהו לפרס

סטיקר שהפיצה חב"ד בתקופת ההתמודדות בין נתניהו לפרס

ב"אנחנו" אני כולל את כל מי שהאמין וקיווה כי הוא יצליח לעצור את הסחף שהחל עם הסכם אוסלו ומוביל אותנו לתהום. ב"אנחנו" אני מתכוון לכל מי שראה בספרו "מקום תחת השמש" תכנית פעולה. תכנית האומרת לאו מוחלט למדינה פלסטינית. תכנית העוצרת גם את התהליך הפוסט-ציוני והפוסט-יהודי שעוברת החברה הישראלית.

למרות הכל אין ברירה אלא לבחור בו. בנסיבות הנוכחיות הוא הטוב ביותר.

כי הוא שקרן.

הוא לא שקרן גדול כמו שמעון פרס ואפילו לא כמו יצחק שמיר, שהצהיר כי בשביל ארץ ישראל מותר לשקר. אבל התעמולה של השמאל הוציאה לו שם של שקרן בלתי נלאה וזה טוב. כי מי שצריך לייצג אותנו מול חבורת הנוכלים המקיפה אותנו, צריך להיות שקרן גדול. צריך להיות תככן, ומוליך שולל, ולא עומד בדיבורו, ולא מקיים הסכמים. כי למען ארץ ישראל, וליתר דיוק למען הקיום שלנו, חובה לעשות כל מה שאפשר. גם לשקר.

מי הייתם רוצים שיעמוד מול איראן, החמאס, דעאש, חיזבאללה, אבו מאזן, וברק אובמה – הצמד-חמד בוז'י-ציפורה? יאיר לפיד? כחלון? זהבה דלאון?

כי הוא ציוני

בעידן שבו מאפשרים לחנין זועבי – המערערת על עצם זכות קיומה של מדינת היהודים – לרוץ לכנסת, כבר לא מובן מאליו שמנהיג מפלגה יהודית הוא ציוני.

בעידן שבו ציפי לבני [כששרתה את אהוד אולמרט] הציעה בנדיבות לפלסטינים החזרת פליטים, פינוי רבבות מיהודה ושומרון ויתור על הר הבית וגם חלקים מן הנגב, זה כבר לא ברור שמנהיג ישראלי הוא ציוני. כמו ההשלמה עם מדינה פלסטינית כך גם ההשלמה עם מדינת כל אזרחיה הולכת ומחלחלת. בהעדר מערכת חיסון לאומית נוצר הכשל החיסוני הנרכש, המכרסם בכל חלקה טובה. נתניהו דרוש לנו כנסיוב. גורם חום וכאבים ודחייה. אבל מחסן את הגוף.

כי הוא לא שכח מה זה להיות יהודי.

נתניהו, כמו שמיר, יכול לאכול שרצים ולחלל שבת. אך הנקודה היהודית קיימת בו מכוח הגנטיקה של התנועה הלאומית. מכוח החינוך שקיבל בבית אבא. מכוח הז'בוטינסקאות, שהיא חלק בלתי נפרד מתמונת עולמו.

התנועה הלאומית לא הייתה מעולם דתית, אך היא לא קמה על חורבות היהדות כפי שקם השמאל הציוני. ראשוני השמאל היהודי היו יהודים עד עמקי נפשם מכוח מוצאם וחינוכם (מברל ועד בן גוריון). צאצאיהם נטשו לגמרי את העולם היהודי. לא פלא שעדות המזרח, ששמרו על המורשת היהודית, נמשכו לתנועה הלאומית ועדיין שומרים לה אמונים. לא מקרה שהיהדות הדתית לגווניה חשה באינטואיציה כי נתניהו וכל מה שהוא מייצג שומר על הגחלת.

כי הוא חזק

שונאיו מתארים אותו כהססן, כאחוז פאניקה, כי הוא "מזיע". אך הם יודעים שהוא חזק והדבר מפוצץ אותם. בנימין נתניהו הוא באמת אדם חזק. להיכנס לתפקיד בתנאים כל כך קשים, לעמוד מול העולם כולו, להתמודד מול תקשורת ישראלית שמעולם לא הייתה עוינת כל כך, להתמודד מול עכברים ועכברושים העוזבים את הספינה – מכחלון ועד בעלה של גאולה אבן – לעבור כל זאת ולהמשיך לרוץ צריך להיות מאד חזק.

 

כי הוא חזק בכלכלה

רצח האופי שעשו לנתניהו הפכו אותו ל"קפיטליסט חזירי".  האמת היא שבתקופה שכיהן כשר אוצר בממשלת שרון הוא הציל את המשק מקריסה מוחלטת. כולם מזכירים לו את קיצוץ הקצבאות ולא זוכרים שזו הייתה תקופה שהכי כדאי היה להיות בטלן המקבל אלפי שקלים לחודש בלי לעבוד. שוכחים שהוא הציל את הפנסיה של מאות אלפי גמלאים שהיו מבוטחים בקופות הפנסיה של ההסתדרות, שפשטו את הרגל בגלל העדפת מקורבים ושחיתות. שוכחים שבתקופה בה כל העולם המערבי מזדעזע כלכלית ישראל היא המדינה היציבה ביותר, האבטלה נמוכה והצמיחה גבוהה. מאשימים אותו בגרעון שנוצר ושוכחים את הטפילים האוכלים את המשק – חברת החשמל, הנמלים, – עובדי הרכבת ושדות התעופה – כולם תומכים ונתמכים על ידיהטייקונים חבריו של יאיר לפיד ועל ידי ההסתדרות של בוז'י הרצוג.

 

הוא חזק במדיניות

מול נתניהו עומד נשיא אמריקני שהחל את הקריירה שלו בביקור במצרים, בנאום ששיבח את האיסלם ובניסיון לכפות על ישראל נסיגה הקפאה ו"פתרון" שיסכן את עצם קיומנו. נתניהו לא נרתע מלהתמודד מול אובמה, הפעיל ומפעיל נגדו את הקונגרס והצליח לגרור את העולם כולו להטלת סנקציות על איראן שאולי יעצרו את התגרענות האיאטולות. ואם הסנקציות לא יצליחו רק נתניהו ייתן את ההוראה.

יש עוד הרבה סיבות טובות, אבל דומני שאלה יספיקו כדי להכריע בעד בחירת נתניהו.

כי רק בנימין נתניהו יכול.

 

כי [מקווים] שלא ישכח מה כתב בספרו

מה שחשוב הוא שנתניהו יאמץ ויגשים את מה שכתב ספרו:
"אש"ף הוא סוס טרויאני פאן-ערבי – מתנה שהקיצוניות הערבית מנסה לשכנע את המערב לקבל זה למעלה מעשרים שנה, כדי שזה יאלץ את ישראל להכניס מתנה זו בשעריה. התועמלנים הערביים צובעים את מתנתם בצבעיה היפים של הלגיטימיות, בפתוס של סבל, בביטויי אהבה לרעיונות המקודשים של החירות, הצדק והשלום. אבל מתנה צבועה ומוסווית זו מטרתה אחת, להיכנס דרך חומת המגן של ישראל, לחנות על הגבעות על תל- אביב, ולבצע משם בהדרגה את תכנית ההשמדה שלה. כל שמץ של הסכמה מצד המערב ומצד ישראל – כתבות השער הנדיבות, קבלות הפנים החגיגיות, מעמד המשקיף, השגרירויות, כל שטח שהצליח אש"ף אי פעם להניח את ידו עליו – כולם משמשים כדי להתקרב צעד אחר צעד אל המטרה. אמנם קשה לרבים לדמות לעצמם את הקיצונים הערביים משמידים את ישראל בדרך שהחריבו היוונים את טרויה. אך אין הדבר קשה למי שמכיר את תנאי קיומה של ישראל: מדינת אש"ף שתושתל 15 קילומטרים מחופי תל-אביב תהווה סכנת מוות למדינה היהודית – ממש כפי שערפאת מבטיח". (בנימין נתניהו, מקום תחת השמש, מאבקו של עם ישראל לעצמאות, לביחון ולשלום, עמוד 240). 

ראה

מה בין יהודי לישראלי

http://www.zeevgalili.com/2005/12/249

פורסם בקטגוריה אישים פוליטיים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

14 תגובות בנושא למרות הכל רק נתניהו טוב ליהודים

  1. פינגבאק: נפתלי בנט יקים את ממשלת ציפי-בוז'י | היגיון בשיגעון

השאר תגובה