השקר והזדון שבסיקור ניסיון הפרישה מקדימה

איפה היתה התקשורת כשיצחק רבין שיחד את מבריח הסמים גונן שגב במשרת שר, ואת החשמלאי גולדפרב במיצובישי וסגן שר, הכל כדי להעביר את הסכם אוסלו ב' ?  *  את 'קדימה' הקימו שני האנשים המושחתים ביותר בפוליטיקה הישראלית – אריאל שרון ושמעון פרס, יחדיו הציבו אנדרטה לסיאוב הפוליטי, אבל זכו לחיבוק עיתונאי ואקדמי אין סופי * מפלגת גנבי המנדטים – 'קדימה', חייבת לעבור מן העולם

                                                            – מאת נדב העצני –

זעזוע כבד עבר על החברה הישראלית השבוע. בכירי כלי התקשורת המרכזיים היו המומים במיוחד ונתנו לכך ביטוי בכותרות ענק, בעמודי כיסוי נרחבים, בביטויי גינויי חריפים במיוחד. תחושת מיאוס יוצאת דופן פשטה בחלל הציבורי, מעולם לא חווינו שחיתות פוליטית מטלטלת כל כך.

והכל, כמובן, בגלל מעשה הנוכלות יוצא הדופן של ראש הממשלה – נתניהו, ואותם ששה גמדים שהעזו לשקול לעזוב את הבית האידיאולוגי שלהם – 'קדימה', ולערוק לשורות היריב הרעיוני – קואליציית נתניהו.

ואכן, כל כתב ופרשן, כל שדרן וקריין התרעמו, צקצקו, הרימו גבה ונחרו בבוז במלוא האף. לו רק יכלו, היו מועכים את המקקים שהעזו להרים יד על טוהר המידות במערכת הפוליטית הקדושה שלנו. והכל לא הפסיקו לשאול – לאן עוד ידרדר אותנו החלקלק, הנכלולי הזה שעומד בראש הממשלה.

ובד בבד, נכמרו הרחמים על שאול מופז ועל המפלגה הנאצלה שלו. מופז, הטהור והנשגב – מנהיג שמעולם לא יצא דבר שקר מפיו, שלא העלה בדעתו אפשרות לבגוד במפלגתו ובבוחריו. איך יכלו לעשות את זה דווקא לו, אדם שהמציא את האמרה המפורסמת – "בית לא עוזבים".

 

שרון העם אתך. שטיפת המוח במסע הבחירות של קדימה. צילום: זאב גלילי

בד בבד פשטה חמלה על מחנה 'קדימה', אותו מצוק נישא של הגינות וענייניות. מבית הנשיא השקיף במועקה הצדיק הידוע – שמעון פרס, מי שאורו המוסרי מאיר את דרכנו בעולם כולו. וכמובן, על מיטתו הנוקשה לא יכול היה אריאל שרון לעצור בעד דמעותיו, לנוכח מעשה הנבלה. אכן, ימים קשים פוקדים אותנו, לקראת תשעה באב.

אם זה לא היה עצוב כל כך, אפשר היה להיטלטל בצחוק היסטרי, לנוכח הצביעות, השקר והזדון שבסיקור המשבר הפוליטי של השבוע האחרון. שוב קיבלנו הוכחה לכך שאנחנו נתונים למסע שטיפת מוח מתמשך. אין לנו עיתונות, אין אקדמיה, אין קהילה משפטית, אין מורי דור מוסריים.

במהלך הדור האחרון נותנים העיתונות והאקדמיה הישראליים רוח גבית ליצירת מציאות מוסרית חד צדדית. מושחתת ואפלה, שהגיעה השבוע לרמות פסיכדליות.

כאשר יצחק רבין שיחד את מבריח הסמים גונן שגב במשרת שר, ואת החשמלאי גולדפרב במיצובישי וסגן שר, הכל כדי להעביר את הסכם אוסלו ב' עם קולות המפלגות הערביות האנטי ציוניות, העיתונות והאקדמיה מחאו כפיים.

זה היה מעשה שוד מנדטים אפל ונקלה – רצון הציבור עוות ונרמס. ובכל זאת – למען המטרה הקדושה מהעיתונות נשבה רוח גבית עזה.

כאשר הוקמה 'קדימה' – מפלגה שאין כל מכנה משותף בין החברים בה, שלא הייתה ואין לה אידיאולוגיה, פרט לכיסאות, בכירי התקשורת התעלפו מנחת – המטרה של עקירת גוש קטיף קידשה הכל.

יאללה קדימה [ סטיקר אינטרנטי

את 'קדימה' הקימו שני האנשים המושחתים ביותר בפוליטיקה הישראלית – אריאל שרון ושמעון פרס, יחדיו הציבו אנדרטה לסיאוב הפוליטי, אבל זכו לחיבוק עיתונאי ואקדמי אין סופי.

הסיבה פשוטה – כאשר גונבים את קולות הימין כדי להגשים את מדיניות השמאל – התשואות מהדהדות. כשהתנועה הפוכה – ושישה אובדי דרך עלולים לחזק את מחנה הימין, השמיים קורסים. לכן, הגיע הזמן לשים קץ, בחוק, לגניבת מנדטים והעברתם למחנה היריב.

אבל, קודם לכך חייבת מפלגת גנבי המנדטים – 'קדימה', לעבור מן העולם. ועל בכירי העיתונות, שסיפקו תמיכה אתרוגית מוצקה למסכת מעשי גניבת המנדטים של הימין, לעמוד למשפט הציבור.

אלה הקימו את קדימה

אריאל שרון [ויקישיתוף

 

שמעון פרס ויקישיתוף

[המאמר פורסם ב"מעריב" ומתפרסם כאן באדיבותו של המחבר]

תגובות

מילים  כדרבנות.

אבן  מקיר  תזעק את כלימת העיתונות וצביעותה.

איך פתאום  שינתה פניה מגינוי בוז דברי נאצה   ,עלבונות מוטחים  בגין  "בגידת"  מופז  בעת שהצטרף לקואליציה

ואיך  נעשה  קדוש מעונה ומאותרג-נוסח-אברמוביץ  שתרם תרומה נכבדה   לאסון שנפל על הנגב  מבאר שבע  בואכה אשדוד וגדרה, בעת שביקש להתעלם מן החשדות הכבדים  נגד  שרון  ולטפח אותו  כאתרוג.

יעקב

פורסם בקטגוריה שחיתות, תקשורת. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

12 תגובות בנושא השקר והזדון שבסיקור ניסיון הפרישה מקדימה

  1. פינגבאק: עלייתו ונפילתו של "העיתון הנפוץ במדינה" – מעריב | היגיון בשיגעון

  2. פינגבאק: כל מה שידענו על שרון והעדפנו לשכוח | היגיון בשיגעון

השאר תגובה