תאונה קשה ושמה חברת הביטוח AIG

 

בני, שוקי גלילי, הוא בן נאמן להוריו ואוהב מאד את אמו. כשחש שנעשה לה עוול הוא פרסם את הפוסט הבא בבלוג הנפוץ שלו ואני מביא אותו כאן כלשונו.

– מאת שוקי גלילי –

AIG, בחייאת, תפסיקו להציק לאמא שלי!

תארו לכם שקבוצת אנשים הייתה מתקשרת לאמא הפנסיונרית שלכם, ומפרטת את הדברים האיומים והנוראים שעלולים לקרות לה, אם לא תתחיל לשלם להם סכום כסף חודשי. מה הייתם עושים – פונים למשטרה? ומה כאשר מי שעושה את המעשה המכוער הזה הם עובדי חברת הביטוח AIG?

הטרדה טלפונית

אמא שלי פנסיונרית חביבה ונטולת דאגות באופן יחסי (מלבד דאגה לילדים, לנכדים וכו') מוטרדת בשבועיים האחרונים בטלפון, על-ידי סוכני מכירות של חברת הביטוח AIG.

ב-AIG החליטו שאמא זקוקה לביטוח תאונות אישיות, בעלות של 208 ש"ח לחודש, וכדי לשכנע אותה בנחיצות הביטוח הזה הם מפעילים עליה לחץ פסיכולוגי – בהתחלה דיברו יפה והסבירו לה כמה העסקה כדאית. [הם סיפרו לה שאשה שהתגלגלה במדרגות ושכבה 19 יום בבית חולים קיבלה 90 אלף ₪. ממש כדאי להתגלגל במדרגות].
אחר-כך עברו ל"איומים" והחלו לספר לה על תאונות שונות שקרו לאנשים בני גילה. חרף סירובה ובקשותיה בעניין, הם פשוט לא מפסיקים.

 

כך מציגה עצמה החברה באתר שלה

חברת "זר פור יו" מחלקת הטבות

AIG קיבלה את מספר הטלפון של אמא שלי מ-ZER4U, חברה [למשלוח פרחים]. זו חברה סימפטית בדרך-כלל שבמקרה הזה פעלה בצורה בעייתית. אחרי שאמי ביצעה אצלם מספר הזמנות של משלוחי פרחים, אמרו לה ש"AIG תפנה אליה ותציע לה הטבה".
אמא, אשה אינטליגנטית ומשכילה, לא חשה בחריגה הזו מכללי הפרטיות, ולא נדלקה אצלה נורה אדומה.

עובד AIG הראשון שיצר איתה קשר, היה אדיב ונחמד ו"כשנחמדים אליי אני נחמדה בחזרה", אמרה אמא. הוא הסביר לה מה הם מציעים, והיא אמרה שספק אם תהיה מעוניינת ובכל מקרה תרצה להתייעץ עם בעלה (אבא שלי, זאב גלילי). היא הציע לסוכן החברה לשלוח חומר הסברה בדואר, אם הוא רוצה.

לא מסתפקים ב"אני לא מעוניינת"

בשיחות הבאות התחילו להפעיל עליה יותר ויותר לחץ ומניפולציות. אמא, שהיא אולי אשה מאד נחמדה אבל לא פראיירית, ביקשה מהם להפסיק להתקשר ואמרה "אני לא מעוניינת".

נכון לסוף השבוע שעבר התברר

א) שזה לא עוזר.

ב) שב-AIG כבר עשו לאמא פוליסת ביטוח על דעת עצמם.

לפני שיופעל נשק יום הדין (אבא שלי – עיתונאי בדימוס, בלוגר, שאחד מתחביביו הוא התשת ארגונים מסואבים בהתכתבויות ממושכות) אני פונה לחברת הביטוח AIG: בחייאת, תפסיקו להציק לאמא שלי!

ואתם – אל תשכחו להזהיר את ההורים שלכם, או את הסבא והסבתא, שאם מתקשרים אליהם מ-AIG מומלץ לטרוק את השפופרת ורצוי גם להחליף מספר טלפון ולשנות שם.

עכשיו הם כבר מתנצלים

בעקבות פרסום הפוסט הזה והפצתו בפייסבוק הספקתי להתכתב אתמול עם מנהל דף הפייסבוק של AIG. הוא פנה אליי מאד בנימוס והבטיח שיערב את כל מי שצריך ובלה בלה. אמרתי לו שאנחנו לא רוצים התנצלויות ולא מתנות אלא מסמך שיאמר
א) שהם מתחייבים לא להתקשר שוב
ב) שהם מחקו את הפרטים של אמא מהמאגר שלהם.

היום "חורים ברשת" (בלוג עם רבע מיליון גולשים לחודש) עשה פולו-אפ לסיפור.

עד כאן הדברים שפרסם בני בבלוג שלו.

 

========================================================================

זה לא פחות מהונאה

– מאת זאב גלילי –

הסיפור לא נגמר בהתנצלות של מנהל הבלוג של החברה. היום שוב היו שתי התקשרויות של נציגי החברה.

עד כה לא הייתי מעורב בפרשה והתייחסתי אליה כאל הטרדה טלפונית. הפעם עליתי על הקו.

הם בקשו לברר כמה פרטים לפני שהם שולחים את הפוליסה. הודעתי לנציג בלשון לא פוליטיקלי קורקט שילך לכל הרוחות.

כמה שעות לאחר מכן שוב התקשרה מישהי מהחברה. היא אמרה: אני מבינה שאת מבקשת לבטל את הפוליסה. השבתי שאיננו מבטלים פוליסה שלא ביקשנו ושתואיל למחוק אותנו מן המאגר שלה.

היא השיבה: אבל הפוליסה נכנסה בתוקף ואתם חייבים 22.5 ₪.

אמרתי לה שלא רק שלא תראה את 22.5 ₪ אלא אתבע את החברה בגין הטרדות ועגמת נפש.
תשובתה: אז יתקשרו אליכם ממחלקת הגביה.

בררתי עם רעייתי כיצד הצליחו לרשום פוליסה על שמה כשבכל הפניות היא דחתה אותם על הסף.

מסתבר שהם שלחו לה שאלון, כדי שתאמר אם היא שבעת רצון מן הטיפול בה. היא השיבה שוב שאינה מעוניינת , אך במהלך כל הדיונים הצליחו לשלוף מפיה את מספר כרטיס האשראי, כאילו כדי לוודא זהות.

סיכומו של דבר:
1. הודעתי לחברת האשראי שלא לחייב את חשבוננו.
2. מכתב המפרט את הפרשה נמצא בדרך למנכ"לית החברה גב' חוה פרידמן שפירא. גב' שפירא תתכונני לכך שה-22.5 ₪ שאשתי חייבת יעסיקו אותך לא מעט בחודשים הקרובים.
3. מכתב תלונה בדרך למפקח על הביטוח.
4. פניתי לעורך הדין שלי לברר אם יש מקום לתביעה על הטרדה ועוגמת נפש. יש גם מקום לבדוק את חוקיות השיטה הזו למשיכת לקוחות.

אגב, למנכ"לית AIG אני מציע לקרוא את הקישור לפוסט הבא בו מתואר איך טיפלתי בחברת "פסגות" ומה קרה למנכ"ל החברה רועי ורמוס.

מה הכסף שלך עשה בשביל פסגות

תגובות לאתר

השר כחלון הבטיח לטפל

 אמש דיברתי עם השר כחלון. פגשתי אותו בהרמת כוסית בסניף הליכוד בהדר יוסף. סיפרתי לו על הפרשה ומסתבר כי הוא לא ידע על הבעייה.

 לדבריו חוק הספאם גם מגן מפני התקשרויות כאלו בטלפון. הוא

אמר כי לדעתו יש איזו "פרצה בחוק"  שמנוצלת ע"י החברות והארגונים. הוא הבטיח לטפל בהקדם ולסגור את הפירצה.

אפשר בהחלט לסמוך עליו שיפסיק את העונש הזה. הלוואי והיו עוד שרים כמוהו. בחור לעניין, מבין הכל, יודע איך לעבוד ואיך להזיז דברים, יודע להתגבר על מכשולים מכל הסוגים, ובנוסף לכל הוא גם נחמד.

דני אנכונה.

 ==========================================================

התנהגות בלת חוקית

אמנם אינני מומחה לדיני ביטוח אך אין לי ספק שהתנהגות החברה היא בלתי חוקית. מי שהיה אמור למנוע אותה הוא המפקח על הביטוח, אך כמו רוב הרגולטורים אצלנו הוא פשוט מועל בתפקידו וחברות הביטוח בונות על כך שהצרכן לא יהיה מסוגל כספית לפתוח או להתמיד בתביעה משפטית משלו נגדן.

משה נגבי [הפרשן המשפטי של קול ישראל]

גם "וידיומית" בשיטה

מדובר במקרה שקרה לי ב-22/7/2012 בסניף רעננה (ב"קניון רננים") של חברת 'וידיומית', שעוסקת בהתקנות לטלפונים סלולאריים ברכב (חברת פלאפון מפנה אליהם את לקוחותיה). הגעתי אליהם כדי להעביר דיבורית בלותות' (BT) ממכוניתי הישנה למכונית חדשה שרכשתי. קיבלתי מהם יחס בלתי מקצועי, מבזה ומחפיר. בו ביום שלחתי להם תלונה בדואר אלקטרוני (ראו בהמשך). משעברו ימים אחדים ולא זכיתי לשום תגובה, שלחתי להם את תלונתי שנית. כיון שלא זכיתי לשום מענה או תגובה עד לרגע זה, טלפנתי היום למרכז החברה (רח' בר-כוכבא 12 בבני-ברק) וביקשתי לשוחח עם אחד המנהלים. המנהל שענה לי, ולצערי איני זוכר את שמו, ענה לי בגסות מרובה שקשה לתארה ואמר שתלונתי בכלל לא מעניינת אותו ושהוא מאמין, גם מבלי לבדוק דבר, לפקידה המנהלת את הסניף ברעננה. הייתי המום. שאלתי אותו אם הוא בכלל קרא את תלונתי והוא צעק לי שתלונתי לא מעניינת אותו ושאין לו זמן לקרוא תלונות. הוא למעשה "זרק אותי לכל הרוחות", בעזות מצח ובגסות רוח.

 במצב זה אני סבור שאולי רק "גלגול" המסר הזה ברשת האינטרנט, בתפוצה מאד רחבה תצליח, אולי, לזעזע את מנהלי החברה הזוועתית הזו, ששרות לקוחות ויחס הוגן ללקוחות אינם בדיוק נר לרגליה. לכן אני מבקש שתפיצו את המסר הזה הלאה לחבריכם, אולי תפוצה רחבה תצליח להוציא את 'וידיומית' משלוותה. אני שולח את דבר הדואר הזה באופן הכי גלוי, כששמי, כתובת הדוא"ל שלי ומספרי הטלפון שלי גלויים, כך שכל מי שרוצה לצלצל אלי יוכל לעשות זאת.

מנחם רהט

======================================================

גם כלל נוקטת באותה שיטה

ממש כך היה לנו עם חברת הביטוח כלל שלאחר שיחה שבה חד-משמעית הודעצי שאין להחיל
שום ביטוח עלינו אלא אם אתן הסכמה מוחלטת , הופתעתי שהגיע יומיים אח"כ הבייתה
"פוליסת ביטוח כפי שסוכם איתך" , צלצלתי מייד והובטח שלא יעשוכלום ו… אחרי
חודשיים מצאתי חיובים בכרטיס האשראי ! (יש להם המספר מביטוח רפואי !) ממש
גנבים לאור יום !
בברכה. משה בן ברוך.

 

===============================================

לנתק בנימוס מינמאלי

בהזמנה טלפונית של ארון מ"רהיטים און ליין", הופניתי לקבל "הטבה בתור לקוח חדש", ומצאתי את עצמי מול נציג AIGשמציע לי שלושה חודשים של ביטוח נגד תאונות אישיות. לאחר שזכרתי מה קראתי בבלוג שלך נמנעתי ממסירת כל פרט וניתקתי את השיחה באסרטיביות המקסימלית שמשלבת נימוס מינימאלי.

תודה על השירות שאתה עושה לציבור ומקווה שאיך שהוא עזרתי,
אריה כפירי

 

תגובות שהופיעו באתר "חורים ברשת"

להטיל קנסות על המטרידים

יש פיתרון! החוק נגד ספאם! אמרתם לא פעם אחת? כל שיחה נוספת שתקבלו שווה 1000 שקל – בלי הוכחת נזק!

כן כן! על כל שיחת טלפון שאמא של שוקי קיבלה אחרי הפעם ה*ראשונה* בה ביקשה מנציג AIG שלא יתקשר יותר מגיע לה 1000 שקל.

ובנימה קצת יותר רצינית – לצערנו זו הדרך. כש-AIG תבין שעל כל שיחה מיותרת היא תשלם 1000 שקל, ואחרי שהשיחות האלה יצטברו, אולי היא תבין שכדאי לה להפסיק.

זו הסיבה שכל אחד מאיתנו פשוט *חייב* ליישם את חוק הספאם במלואו – נגד AIG, נגד “עסקה טובה” ונגד כל אחד אחר שלא מבין שכשאנחנו אומרים “לא”, אנחנו באמת מתכוונים ל”לא”.

ואם הם לא יבינו? מתי בפעם האחרונה התנגדתם לקבל 1000 שקל בחינם?

אסף כהן

 ———

גם חברות הסלולאר בשיטה

קרה לי מקרה דומה. אם כי לא כזה קיצוני – ממש היום.
התקשרו אלי פעמיים ממספר טלפון ואמרו לי שהם יודעים שאני לקוח של אורנג’ והם רוצים להציע לי להצטרף לפלאפון.
אני לקוח פלאפון כבר שנתיים. אבל הקידומת שלי 054.
בכל מקרה, בפעם השניה שהתקשרו (באותו היום) ביקשו לדבר עם מי שהיה בעל הבית שלי לפני שנתיים.
ואז נפל האסימון. המקרה היחיד בו היה רשום שמו של בעל הבית עם מספר הטלפון שלי – זה בחברת יס. כשהטלפון שלי היה רשום אצלם למקרה של תקלה שאוכל לקבל שירות. אבל נשאר השם של בעל הבית.
בקיצור – המאגרים של הודלפו לחברה חיצונית (הטלפון הוא בקידות 073, ששייך לנטוויז’ן, ששייכת לסלקום – לכן ברור שאלה לא פלאפון עצמם) שמקבלת עמלה על כל לקוח שעובר.
סעיף 14 בחוזה של יס אומר שיס מתחייבת שלא להעביר שום פרט לשום גורם לשום צורך.
אתם מוזמנים לבדוק איתי את הפרטים לעומק… בישראל מתבצע מסחר במידע אישי שאסור להעביר. זו חוצפה.
גיא

 

 

7 תגובות בנושא “תאונה קשה ושמה חברת הביטוח AIG

 1. מינה ברנר

  גם אותנו גמלאי הסתדרות המורים הטרידו מאוד חברת "נטלי " כאשר מי שהוא העביר את רשימת גמלאי הסתדרותץ המורים לחברת נטלי לאחר שראשי הסתדרת המורים הגיעו איתם להסכם על תנאים מסוימים .למרות שבכל פעם הודעתי שאני לא מעונינת הם המשיכו להטריד אותי ואת חברותיי מהסתדרות המורים האם יש למי שהוא את הזכות ןלהעביר פרטים ללא רשותי? או אולי גוף חזק כמו הסתדרות המורים מרגישה חזקה לעשות מה שבא לה

  תגובה

  נטלי גם היא פועלת בנכלוליות מכרו לנו כאילו מכשיר משופר לבדיקת א.ק.ג. שלא שווה כלום וצרפו טלפון ששווה בשוק 35 ש"ח וגבו כ-2500 ש"ח.

 2. מנחמי בן-ציון

  מציע לכולם, לא למסור שום פרט שלכם בטלפון, כשפונים אליכם .
  בקשו שיעבירו לכם את בקשתם בפקס' או במייל .

 3. גל א

  אני מבטח דירה בAIG, ולקראת יומולדת 50 (YEY!) התקשרו אלי והתחילו למנות גם לי את מסכת האסונות שיכולים לקרות לי. באמצע ההקראה, אמרתי לטלפנית שאינני מעוניין להמשיך בתהליך . יש להם תסריט שכנראה אסור להן לסטות ממנו, כי עצרתי אותה כמה פעמים בנסיון לחלץ עובדות פשוטות כמו מחיר וכיסוי. אבל לא, היא התעקשה להקריא לי את הפרסומת שכתבו בשבילה. היא סרבה לקבל "לא", ונאלצתי לנתק את השיחה בלי שיהיה לה אפילו יחסי אנוש בסיסיים של לאמר "שלום". בAIG לא מאמינים בזה, כנראה, וחשוב להם ללחוץ, בהיסטריה ובפאניקה, על הלקוח הפוטנציאלי, יותר מאשר להראות נורמאליים.

 4. יוסי לנדוי

  3 הערות לפיסקה האחרונה שמתחילה ב"סיכומו של דבר":

  1. את מכתב התלונה יש להפנות למפקח על הביטוח,פרופ' עודד שריג, ולא למפקח על הבנקים.
  2. חווה הוא שמה הפרטי של מנכ"לית החברה.
  3. רועי הוא שמו הפרטי של מנכ"ל פסגות ששם משפחתו ורמוס.
  גם המנכ"ל שהחליף אותו, רונן טוב, כבר לא שם.
  תגובה ליוסי לנדוי

  תודה על התיקונים. הכוונה היתה כמובן למפקח על הביטוח. אתקן.
  הואיל ואתה נראה כמצוי בעניינים עשה משהו – פניות לחברי כנסת ולהזהיר את הקרבנות הבאים.
  זאב גלילי

 5. מירה

  הבעיה העיקרית היא "הקלות הבלתי נסבלת" שבה מספרי טלפון ואינפורמציה אישית מועברים בארץ מחברת לחברה על בסיס עסקי, שכן חברה א' שקבלה מאתנו את מספר הטלפון/כתובתנו/מס' ת"ז/מס' כרטיס האשראי שלנו מוכרת את האינפורמציה לחברה ב' (כפי שמתואר כאן מחברת זר4יו לחב' AIG, מבלי לבקש רשות או אפילו להודיע. אח"כ קל מאד לשאוב מהמאזין התמים את מס' כרטיס האשראי שלו (אם לא היה להם אותו קודם, כפי שמסביר המגיב הקודם).
  צריך לא רק חוק שיאסור את זה (האם יש כבר?) אלא גם שיניים, שתנשוכנה קשות כל מי שיעבור על החוק!

  תגובה

  אני בודק עכשיו את השאלה אם בהעברת אינפורמציה כזו אין עברה על החוק. לדעתי צריך גם חוק נגד שיווק בטלפון כמו שיש חוק כזה בנוגע למיילים מסחריים. למי שיש קשר לחברי כנסת שילחו אליהם.
  ז.ג.

 6. פינגבאק: האם אתה שולח פרחים לחג ב"זר פור יו" | היגיון בשיגעון

 7. פינגבאק: כך נפטרנו מן המונופול המפלצתי של בזק, עברנו להוט וחזרנו לבזק. | היגיון בשיגעון

השאר תגובה