מה בין גדעון סער ועדנה ארבל וה"בדיחה" של שמעון שיפר

גדעון סער סיים תואר ראשון במשפטים (LL.B) באוניברסיטת תל אביב והתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) אצל פרקליטת המחוז נעמי שטרן. בין השנים 1995–1997 עבד כעוזר ליועץ המשפטי לממשלה מיכאל בן יאיר ובשנים 1997–1998 היה עוזר לפרקליטת המדינה עדנה ארבל. לאחר מכן עבד כפרקליט בפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי).
תזכורת ניספת:
עדנה ארבל היא זו שהמליצה להגיש כתב האישום כנגד יעקב נאמן, "בגין שיבוש מהלכי חקירה", אשר גרמה להתפטרותו מתפקידו כשר המשפטים. נאמן הועמד לדין ונמצא זכאי.

פוסט שפורסם בפייסבוק ב-2017]

היחס המפנק  של "ידיעות אחרונות" לגדעון סער

[קטע מכתבה ב"דה מרקר"]

 

חתונתם של סער ואבן ב-2013 בתל אביב המחישה עד כמה סער הוא פוליטיקאי מקושר. החתונה נערכה בביתו של היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין,  אורחים נוספים היו העיתונאים שמעון שיפר מ"ידיעות אחרונות" ודקל, אז מפקד גלי צה"ל. עיתונאי "הארץ" רועי (צ'יקי) ארד, שנכח באירוע, שמע את שיפר אומר לאורחים לגבי סער כי "תמיד נהיה שם ונשמיד את כל מי שיכתוב נגדו". לאחר מכן, בראיון ל"העין השביעית", טען שיפר כי הדברים נאמרו באופן היתולי בנוגע למי שינסה לפגוע באהבתם של סער ואבן.

האירוע הזה, לצד קשריו של סער עם חפץ, מי שהיה עורך בכיר בקבוצת ידיעות במשך שנים ומקורב למו"ל ארנון (נוני) מוזס (ובמקביל היה חפץ מקורב לנתניהו, כדוברו), העלו לא פעם תהיות באשר ליחס המפנק שהעניק לאורך שנים "ידיעות אחרונות" לסער. לצד התכתשויות פומביות עם הפרשן נחום ברנע, היו מקרים של הצנעת ידיעות פחות נעימות עבור סער, כמו דיווח על מכתב של עובדת לשעבר בלשכתו שבו העלתה טענות כלפיו.

כמו כן, אחרי פרשת 2000 (הקלטות מוזס-נתניהו), פורסמו ב"הארץ" עדויות מצד עובדים לשעבר ב"ידיעות" על כך שלפחות בשלב מסוים סער היה מחביביו של מוזס בעיתון. סער, שמעולם לא היו חסרות לו במות בתקשורת, לא הביע עד היום את דעתו על הפרשה שפרצה כאשר היה בפסק זמן מהפוליטיקה. "סער אינו חושב שנכון לאנשים פוליטיים להתייחס לחקירות משטרה שמתנהלות, ובפרט כשמעורבים בהם אישי ציבור אחרים", הסביר לנו דוברו.

איך למדתי לחבב  את גיא פינס

אם אומר כי תכניתו של גיא פינס בטלוויזיה איננה כוס התה שלי זה יהיה שיא האנדרסטייטמנט. אבל היום למדתי לחבב אותו ולהעריך את יושרו. שכחתי את ארנקי במונית. היו בו כמה מאות שקלים, כרטיס אשראי ועוד מסמכים ותעודות. לאחר כמה שעות אני מקבל טלפון מנהג המונית. הוא סיפר לי כי לאחר שהוריד אותי העלה למונית את גיא פינס. המוצא הישר מסר את הארנק לנהג וזה בא לביתי והחזיר את האבדה. כל הכבוד מגיע כמובן גם לנהג. שמו רפי. ואם אתם צריכים מונית ונוטים להיות שכחנים כמוני הזמינו אותו ותהיו בטוחים שאם תאבדו משהו האבדה תחזור לבעליה. שם הנהג רפי והטלפון שלו 054-4985382

[פורסם ב-2011]

ציפי הרמן, Esti Goldfarb ו25 נוספים
13 תגובות
שיתוף אחד

שתף

השאר תגובה