לקרוא לילד בשמו – פצצה אירנית היא שואה שניה

על שיקולי בן גוריון ביוזמת דימונה  ראה "הלנצח תאכל חרב"

http://www.zeevgalili.com/?p=286


כולל: ישראל והפצצה – ביבליוגרפיה

dimona1

כיפת הכור בדימונה

אי אפשר לסמוך על הרתעת "המכה השניה" או על הגנת טילי "חץ" או "שרביט קסמים" * הבטחה של "מטיריה אמריקנית" היא חסרת ערך * רק איום ישראלי, עם נכונות נחושה לממשו, יכולה להניע את האמריקנים לחסל את פרוייקט הגרעין האיראני

בלשון המכובסת של השיח הציבורי לא קוראים לדברים בשמם. במקום לומר שישראל מעצמה גרעינית מדברים על " עמימות גרעינית" . במקום לומר " שואה" אומרים "סכנה נוראה" , " איום קיומי" או קטסטרופה" – כאילו מדובר בבעיית החור באוזון. לא אומרים את האמת הפשוטה: פצצה גרעינית בידי איראן תביא בוודאות למחיקת ישראל מן המפה ותמיט שואה שנייה על העם היהודי.

התסריט של בגין

התסריט של הצפוי לישראל כשלמדינה ערבית תהיה פצצה גרעינית מצוי בספרו של שלמה נקדימון    "תמוז בלהבות" , המתאר את חיסול הכור הגרעיני העיראקי ואת השיקולים של ממשלת בגין שקדמו להחלטה.

לקו החוף של ישראל מתקרב מטוס בואינג- 707, המתחזה למטוס נוסעים אזרחי. מטוסי חיל האוויר מוזנקים כדי ליירטו, אך טייס הבואינג אינו מגיב. בממשלה מתחבטים אם להורות על הפלת המטוס. ואז נשמע קול רעם עמום – פטרייה אטומית מעל תל אביב. מאות בנינים קורסים ונשרפים, רבבות הרוגים. תל אביב, מרכז העצבים של המדינה היהודית, הפכה לתל חורבות.

45 דקות לאחר הפיצוץ כבר הופיע סאדאם חוסיין בטלוויזיה והודיע כי "שם קץ לסרטן הציוני" . הוא תבע מן הממשלה שנותרה בירושלים להודיע על הפסקת קיומה של ישראל כישות מדינית. גורל תושבי ישראל שנותרו בחיים, כך אמר, ייקבע על ידי ועדה ערבית בראשותו. אם לא ייענה, אמר, נשמיד אותם עד שלא יישאר מהם שריד ופליט.

מנחם בגין, בהחלטה ההיסטורית להשמיד את הכור העיראקי. הרחיק סכנת שואה ממדינת ישראל ליותר משני עשורים. עתה עומדת ישראל מול סכנה חמורה מקודמתה.

טילים אירניים בתרגיל

החרדה של בן גוריון

מאז תום מלחמת השחרור חי דוד בן גוריון בתודעה שעל המדינה מאיימת שואה. פערי כוח האדם והמשאבים בין ישראל למדינות ערב הם כאלה שהערבים ישתקמו מיד לאחר כל תבוסה. להשמדת ישראל די בניצחון ערבי אחד.

על רקע זה שם את הדגש, עוד בעיצומה של מלחמת השחרור, על השקעות עתק בפיתוחים מדעיים שיאזנו את היתרון הכמותי הערבי ביתרון ישראלי איכותי.

הוא כתב למדען ישראלי: " … אם נשקפת לנו סכנת השמדה – ולצערי היא נשקפת לנו והשואה של היטלר הייתה רק האפיזודה האיומה והגדולה ביותר של ניסיונות השמדתנו לאורך ההיסטוריה שלנו…"

בשנת 1954, כשהרעיון לבנות כוח גרעיני החל להבשיל, כבר דיבר על הסכנה של נשק גרעיני בידי הערבים: "פצצה אחת יכולה להשמיד את כל הארץ המרוכזת בסביבות תל-אביב" , אמר.

הקווים האדומים

כבר ב-1966 נקבעו ארבעה קווים אדומים שיצדיקו שימוש בנשק גרעיני:

• חדירה צבאית ערבית לאזורים המאוכלסים בישראל (בגבולות 1949).

• השמדת חיל האוויר הישראלי.

• הפעלת נשק כימי או ביולוגי נגד ישראל.

• שימוש בנשק גרעיני נגד ישראל.

הקווים האדומים הללו נקבעו בתקופה שהאופציה הגרעינית הישראלית הייתה עדיין בחיתוליה. לפי פרסומים זרים ערב מלחמת ששת הימים כבר היה בידי ישראל מתקן גרעיני מאולתר שיכול היה לשמש כנשק. משנות ה-70 כבר נחשבה ישראל לבעלת ארסנל גרעיני ובעלת אמצעי שיגור. בעקבות עריקת ואנונו נתגלה כי הארסנל של ישראל גדול בהרבה מכפי שחשבו בעולם. לפי פרסומי חוץ ישראל היא מעצמה גרעינית בכל קנה מידה. מאז, לפי אותם פרסומים, חלה התקדמות גדולה במחקר הגרעיני בישראל והיום יש בידה נשק גרעיני טקטי, שניתן להפעילו למטרות נקודה.

2 - maknamera

מקנמרה

שלוש אשליות

הבריחה מן המציאות המאיימת הולידה בשיח הציבורי שלוש אשליות: מכה שניה, הגנה של טיל       ה"חץ" או "שרביט קסמים" ומטריה אמריקנית.

המושג " מכה שניה" נולד בתקופת המלחמה הקרה. האמריקנים פיתחו יכולת שתשמיד את ברית המועצות גם אם זו תפתח במלחמה גרעינית שתשמיד חלק מארצות הברית. האמריקנים דאגו להזמין קציני טילים סובייטיים ולהסביר להם את האמצעים למכה שניה (בסיסי סילו תת קרקעיים, צוללות גרעיניות, מטוסים הנמצאים תמיד באוויר ועוד). המטרה היתה להביא לידיעת הסובייטים כי התקפה על ארצות הברית תסתיים בחורבן גמור של ברית המועצות.

אצלנו מדברים (על פי פרסומים זרים) על אפשרות של מכה שניה מצוללות. גם אם זו אכן קיימת , איזו ישועה תבוא ליהודים המוכים בענן רדיו אקטיבי מן הידיעה שטהרן הושמדה? והאם זה ירתיע את איראן הבנויה על תרבות של מוות? האם אפשר לשכוח את הדרך בה הביסו את סאדאם: שיגור רבבות ילדים אל שדה הקרב בידיים ריקות, מצויידים במפתח פלאסטי לגן עדן ובברכת אבותיהם ואמותיהם.

טיל ה" חץ" הוא מוצר מופלא של הגניוס היהודי. אבל איש אינו מבטיח שהוא יסגור הרמטית את שמי הארץ. טיל איראני עולה כמה עשרות אלפי דולרים. ה" חץ" עולה פי כמה וכמה. האירנים יוכלו לשגר עשרות טילי דמה שייורטו על ידי ה" חץ" עד שיחליטו לשלוח טיל גרעיני.

3 - yosef geva

אלוף מיל. יוסף גבע ז"ל

אשליית המטריה

לכאורה הפתרון הוא הצהרה אמריקנית כי תגן על ישראל מפני התקפה גרעינית אירנית. האם זה יציל אותנו?

אין סיכוי. אם האיטולות יחילטו להטיל פצצה גרעינית על תל אביב הם לא יירתעו ממטריה אמריקנית. אמריקה תזיל דמעה, תפעיל סנקציות, אולי תקלוט פליטים מישראל, אולי תקים אתר זיכרון לנספי השואה השניה בוושינגטון. היא לא תטיל פצצה גרעינית על איראן.

סיפור קטן ימחיש את הטענה הזו. ידידי אלוף מיל. יוסף גבע ז"ל היה בשעתו הנספח הצבאי בוושינגטון. גבע, איש נעים הליכות, יודע לדבר ללב אנשים ולהתיידד עמם. בתקופת כהונתו הצליח לקנות לבם ולדובב רבים מעמיתיו האמריקנים, בפתיחותו ובלבביותו. בין היתר התיידד עם שר ההגנה האמריקני דאז, רוברט מקנמארה. באחת משיחותיהם הלא רשמיות אמר לו מקנמארה לערך את הדברים הבאים: דע לך שישראל קרובה ללבנו יותר מכל מדינה בעולם. שאנו אוהבים אותה וחושבים אותה לבת בריתנו האמיצה והטובה ביותר. אבל עליך לדעת שאנחנו לא נפתח במלחמה עולמית בגלל ישראל. בגלל ברלין או קובה היינו מוכנים לפתוח במלחמה כי זה נגד אינטרס חיוני שלנו. לא בשביל ישראל.

מה יביא האיום

איום ישראלי גלוי להפעלת נשק גרעיני טקטי יחולל מהומה רבתי. יאיימו עלינו בסנקציות, מדינות ערב יתבעו דיון במועצת הביטחון, ארצות הברית תחמיץ פנים. אבל איום כזה – בתנאי שלא יהיה איום סרק ויהיה עם אקדח טעון – עשוי להניע גלגלים שעכשיו הם חורקים ומשותקים. לאירופה ולארצות הברית יש זמן. אמנם איראן גרעינית עלולה לסכן את אירופה אך הסיכון אינו כה גדול. הרוצח מטהרן לא השתגע להטיל פצצה גרעינית על פריס או על לונדון כשהוא יודע שהתגובה תהיה אכזרית וכואבת ולא תשנה כלום במצב העולם ובשליטת האיסלם. התקפה על ישראל לעומת זאת תשנה את כל המצב האסטרטגי באזור. איום ישראלי במכת מנע גרעינית טקטית (בהנחה שאין בכוחה של ישראל להסיר את האיום האירוני באמצעים קונבנציונאליים) יביא לפעילות בינלאומית שתעצור את המטורפים מטהרן. אולי אף תאיץ בארצות הברית לגמור את הפרשה האיראנית בהפצצות יום ולילה, בפצצות חודרות בונקרים, עד לחיסול הסכנה הזו לפי שעה.

מרדכי וענונו

4 the bomb at vaanono

הצצה הישראלית לפי הצלומים שהבריח וענונו

 

 ישראל והפצצה – ביבליוגרפיה


אהרונסון שלמה, דוד בן גוריון מנהיג הרנסנס ששקע – המרכז
למורשת בן גוריון 1999
אהרונסון שלמה – נשק גרעיני במזרח התיכון אקדמון 1994
גולדשמידט ב. – ההרפתקה האטומית מערכות 1965
יפתח שמעון – העידן הגרעיני במזרח התיכון  עם עובד 1976
כהן אבנר – ישראל והפצצה  שוקן  1998
ליבוביץ ישעיהו (ואחרים) –  חימוש או פירוז גרעיני הוצאת
עמיקם תשכ"ד
נקדימון שלמה – תמוז בלהבות, ידיעות אחרונות 1986
פלדמן שי – הרתעה גרעינית לישראל, 1983

ראה שירו של איתמר יעוז קסט – אני רוצה להיות סכנה לעולם

18 תגובות בנושא “לקרוא לילד בשמו – פצצה אירנית היא שואה שניה

 1. Avi Harel

  אין בעולם אף מיטריה אווירית שיכולה לעצור מטח. דוגמא שממחישה את הסיכון הכרוך בכך ראינו בהפלת מטוס ה"סופה" בהמשך לחדירת המזל"ט האירני בפברואר השנה. דוגמאות נוספות ראינו בחדירת רקטות מעזה דרך המסך של כיפת ברזל. כמו כן לא בטוח כלל שאיום בשימוש בנשק גרעיני טקטי ימנע את ההתקפה האירנית. אין שום דרך להבטיח את הסרת האיום האירני מלבד פעילות צבאית מתמשכת ועקבית שמטרתה מניעת יצירת תשתית התקפית של אירן.

 2. עפר שפירא

  אני חושב שאתה מעלה דיון אסטרטגי חשוב אבל מהזוית הלא נכונה.

  להערכתי בעוד איקס שנים (שיכול להיות 10 ויכול להיות 200) לאוייבינו תהיה יכולת גרעינית. זה לאו דווקא מעיד על שואה שנייה בלתי נמנעת.
  השאלה המרכזית היא איך לבנות מציאות שבה לא ישתמשו בגרעין הזה נגדנו.

  בטווח ה(מאוד) ארוך אני לא חושב שניתן למנוע ממדינה שמתעקשת להשיג גרעין
  אבל כן ניתן ליצור מציאות שבה הם לא ירצו להשתמש בו
  ושם צריך להתמקד

  הרתעה (גם לנו יש…) היא פרמטר חשוב בניעת הצד השני בשימוש בגרעין אבל לא היחיד.

  אבל במדינה שהשפה היא כח, כח ועוד כח אני לא בטוח שאנחנו בכיוון הנכון…

  1. Avi Harel

   בכל העולם, בכל המסגרות החברתיות, הפגנת כח היא תנאי להישרדות. מי שאינו מהווה איום על עמיתיו, בסביבה של תחרות על משאבים כלכליים, נכחד במוקדם או במאוחר.
   כי כך בראו את העולם, וזה הצדק מן הסתם.

 3. אמירה

  הוי, כמה שמחתי לרגע כשראיתי שיש "גירסה אנגלית", אבל, אבוי, זה לא נפתח, וחבל. גם המאמר וגם שירו על יעוז-קסט ראויים להתפרסם. אם יש דרך להגיע אליהם – אשמח.
  ועכשיו לענין אבי הראל והמטריה הגרעינית שלא שוה כלום: מה שאנחנו צריכים זה שהנשיא טרמפ אכן יצליח לעמוד נגד כל כוחות השחור הפועלים, מבפנים ומבחוץ לארה"ב, כדי להשאיר את האופציה הגרעינית בידי אירן. אם אכן יעמוד בדבורו וישמור את הבטחותיו (ועד עכשיו הוא מלא יותר הבטחות מכל הנשיאים בארה"ב גם יחד בתקופה כה קצרה אחרי הבחירות!). לאירופים אין שום ענין במיגור המשטר האירני, כל מה שהם רואים זה כסף. משום מה לא עולה בדעתם שאחרי ש"השטן הקטן" יושמד, אירן תפנה להמשך הבאת "יום הדין" שלהם והשלטת האיסלם על כל העולם. חוץ מזה אנחנו יודעים ששנאת היהודים היא חלק בלתי נפרד מן המורשת האירופית, כך שאף אחד לא יבכה אותנו אם נתעופף מכאן. וחזרה לענין המטריה הגרעינית: שום דבר לא בטוח כלל בשום מקרה, אבל יש להניח שאם נצליח "לשלוח מסר" גרעיני לאירן, במיוחד באזורים שבהם יש להם נשק אטומי, זה ימנע הגעה ושמוש בנשק זה. "פעילות צבאית מתמשכת"? – ע"י מי? אותנו יעצרו מיד אם נתחיל משהו כזה, כמו שנעצרנו "60 ק"מ מדמשק" כשיכולנו למנוע הרבה דברים שקרו אח"כ, כמו שבכל פעם שנחלנו איזשהו נצחון צבאי מיד קפץ האו"ם ועצר אותנו. לנו אין שום סכוי. ארה"ב? למה שישלחו חיילים אמריקאים למות על משהו שלגבי ארה"ב, עוד יותר מאשר לגבי אירופה, הוא בינתים במסגרת חלום (בלהות) באספמיה? טרמפ חוזר ואומר, ואולי גם יתחיל לעשות משהו בענין כי הרעיון נכון וצודק, שהגיע הזמן שהערבים יתחילו לשלם בעבור ההגנה שהם מקבלים. אם נמתח את זה עוד קצת – למה שלא ימותו חיילים ערבים (ערב, מצרים, מי ש"מתנדב" להצטרף) על הגנת המדינות הערביות באזור, שכולם יודעים היום שגם הן מטרה לאירנים?
  רעיון יפה, השאלה היא כעת אם טרמפ יצליח לשרוד אחרי כל מה שהגיס החמישי כאן מעולל לו. אם כן – יש לנו סכוי. אם לא – כמו שאמר יעוז-קסט (ואני אמרתי עוד הרבה שנים לפני שקראתי את השיר): אם אני לא פה – מצדי שאף אח' לא יהיה פה!

 4. ב_שמואל

  אסור לשכוח את הסיבה להקמת המדינה: ראשי הציונות שאפו להציל את היהודים מסבלותיהם בארצות נוכריות, ולהפכם לעם נורמלי ובריא כמו המדינות המפותחות ביותר באירופה. באותם הימים היה "נאור" הרעיון של תורת הגזע, שהתאים למחשבה שניתן יהיה לבנות עם יהודי חדש בלי התרבות היהודית, שהרי זו מנעה מהיהודים את הדעת והחוכמה להיות אנשים "הגונים". עם תום תרבות הגזע, מדינת ישראל נותרה עם עוצמות כלכליות וצבאיות – עצומות שמפריעות לה להשתלב בענווה בין שכנותיה הערבים. המעצמה הגדולה הזו (מדינת ישראל) מאבדת אט אט את הזדהות אזרחיה – עקב איבוד הזהות הלאומית והיא נותרת בלי מטרה ערכית ובלי אמונה בצדקת מעשיה. מדינת ישראל הפכה ל"גטו" על אדמות השייכות לערבים – העורבים ליום שבו מדינת ישראל תגיע להבנה שלמרות היכולות הצבאיות – אין היא יכולה להפעיל את צבאה ולעמוד מול התביעות "הלגיטימיות" של הערבים. ואז היא (המדינה) תכריז על כניעתה לאויב הערבי – בדומה לכניעה של מדינת הלבנים בדרום אפריקה. השאלה היא: האם היהודים החיים בגטו ישראל יחיו את המחר או יושמדו בסכין (לא יהיה צורך בפצצות)

  1. זאב גלילי מאת

   ב. שמואל הנכבד,
   מי שחושב כמוך צריך לארוז את החפצים ולמצוא מקום אחר. ברלין, וארשה, ניו יורק לוס אנג'לס – העולם גדול. כל היתר, והם הרוב המוחלט במדינה, יישארו כאן כדי שאנשים החושבים כמוך יחפשו פעם מקלט.
   ז.ג.

   1. Avi Harel

    זאב,
    מי שחושב כמוך שביבי הוא המנהיג הראוי לנו אינו יכול לראות שהמדינה אכן מאבדת את הזדהות אזרחיה ואת האמון בצדקת מעשיה. עכשיו, כשנתניהו פועל נמרצות להתגבר על בית המשפט, וביחד עם איילת שקד פועלים להפיכת המדינה לדיקטטורה של בעלי ההון, קשה לראות כיצד הרוב המוחלט עליו אתה מדבר ימשיך להיות רוב מוחלט לאורך זמן.

    1. זאב גלילי מאת

     נחכה לבחירות ונראה.
     אם ראית את סרטו של רביב דרוקר על רבין יכולת ללמוד שבתקופתו של המנהיג הנערץ היתה שחיתות לא פחות חמורה, הניסיון להשפיע על מהלכים משפטיים [פרשת דרעי] היתה לא פחות חמורה וההפקרות המדיניצ [אוסלו א' אוסלו ב' ] היתה בדרך של הונאת הציבור ונמתן שוחד [מיצובישי או טויוטה] לחבר כנסת שערק מהליכוד. הסיבה להתנפלות השמאל על נתניהו ועל רעייתו, ההיאחזות בהזיה של שתי מדינות לשני עמים, נובעת מכך שהשמאל המפאיניקי ההיסטורי איבד את דרכו הציונית. השתלטו עליו אלמנטים אנרכיסטיים שמצדיקים כל מעשה תועבה פלסטיני.
     הסקרים מראים שהעם אינו מטומטם והסיכוי להחלפת השלטון [למרות כל מגרעותיו של השלטון הקיים] אפסיים.
     זאב גלילי

     1. Avi Harel

      שחיתות זוהי תכונה של פוליטיקאים, כמעט הכרחית לשרוד בעולם הכוחני שלהם. מבחינה זו אין שינוי. השינוי הוא בכך שקודם לכן השחיתות היתה במסתרים, ועכשיו היא לאור היום. הבעיה היא אובדן הבושה. נתניהו ממשיך להסתובב בעולם כמו מלך, תוך התעלמות מההאשמות נגדו. הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
      אין כאן עניין לשמאל או לימין, למדינה אחת או לשתי מדינות, להסכם שלום או להסכם מלחמה. מעשי תועבה יש בשני העמים. לנו, העם היהודי היושב בציון, יש כאן עניין של אבדן ערכי יסוד של לאום. העם אינו מטומטם, אבל נתניהו חכם. הוא משכיל לזקוף לזכותו את ההשגים, להסית את העם כנגד מי שמתנגד לו, ולכופף את המערכת כך שהעם ימעיט בהערכת הנזק של השחיתות הגלויה. אני בכלל לא אופטימי לגבי תוצאות הבחירות הבאות.

     2. זאב גלילי מאת

      אם ראית את הסרט של רביב דרוקר על יצחק רבין, יכולת ללמוד שרבין היה לפחות מושחתון ובעיקר נהג בהפקרות בתחום המדיני. השחיתות שנחשפה בסרט נוגעת לכך שנתן הרצאות בשכר בעת שכיהן כשגריר בארהב והחזיק דולרים בבנק בניגוד לחוק שהיה אז. לאה רבין הועמדה לדין ואת הקנס שהוטל עליה מימן בהלוואה איזה עשיר ולא ברור אם קיבל את הכסף חזרה. [כך לפי הסרט] רבין גם ניסה להשפיע על היועץ המשפטי לממשלה שלא יעמיד לדין את דרעי כדי לא לפגוע בקואליציה, ושיחד עריק מהליכוד [גולדפרב] בתואר סגן שר ובמכונית נוצצת מיצובישי או טויוטה כדי שיצביע בעד הסכם אוסלו ב'.
      ועל חודו של הקול הזה שנקנה בעורנמה הועברה החלטה על אוסלו ב שעלתה לנו באלפיים הרוגים ובהכנסת רוצחי אש"ף ללב המדינה.
      באמת אין כאן ענין של ימין ושמאל. אריאל שרון היה ימין ולעומת שחיתותו כל חטאי נתניהו ילבינו. אך כשביצע את החורבן של גוש קטיף איתרג אותו כל השמאל והיועתץ המשפטי מזוז פסל את כתב האישום שהוכן נגדו וזכה בכס בבית המשפט העליון.

      ןא דיברנו על שחיתותו של שמעון פרס ושחיתותם של רבים וטובים של המנהיגים הפוליטיים. האחרים ועל התנהגות נשותיהם.
      אי אפשר להסביר את העליהום של התקשורת ושל השמאל המתפורר על נתניהו אלא בגלל ההתנגדות להשקפותיו. התמיכה שמקבל נתניהו מן העם נובע מכך שהעם באמת לא מטומטם ולא יכול לתת את אמונו באישים ובמפלגות ההוזות מדינה פלסטינית במרחק יריקה מנתניה ומסירת הגולן לאסד האב או הבן.
      זאב גלילי

     3. Avi Harel

      הימין חושב שמזוז בגד והשמאל חושב שמנדלבליט בוגד כיום. לא נראה לי שהפוסט שלך בעמדה שהוא יכול לשפוט. שוב, לא על הבדלי הדעות אני מלין, ולא על כך שהפוליטיקאים לדורותיהם נגועים בקשרי הון-שלטון, אלא אך ורק על כך שבפוליטיקה של היום, בקואליציה עם טראמפ, אין יותר בושה. אין צורך להגיש לעם ה"לא מטומטם" חשבון של מה הבטחנו ומה אנחנו מקיימים, אין צורך להתנצל על הפרת זכויות ואם בית המשפט מפריע, אז "מתגברים".

   2. ב_שמואל

    זאב, תגובתך אינה שוללת את דברי אלא רק מהווה תגובת כעס ורצון לזלזל בי. העובדה שרבים נוטים להישאר במקומם – אינה מוכיחה שאותו ציבור בחר את מקומו בשיקול דעת נכון או מוצדק, שהרי יהדות אירופה מהווה דוגמה (ולא הסבר) לתופעה, או לחלופין השיר של דן אלמגור – לפתח הר געש: "כשאתה קורא בעיתונים/על התפרצות הר געש בסיציליה/על קבורתם של שני כפרים שלמים/בניקרגואה בצ'ילה או בהודו;/כשאתה קורא בעיתונים/אתה שואל את עצמך מדוע?/מדוע זה שבים האיכרים/דווקא למדרונות אשר בגדו?/מדוע זה אינם נסים משם,/ומחפשים מקום יותר בטוח,/שבו יוכלו, סוף סוף, לחיות בשקט/אחת ולתמיד?…

 5. ב_שמואל

  אבי, כתבת: "שחיתות זוהי תכונה של פוליטיקאים, כמעט הכרחית לשרוד בעולם הכוחני שלהם. מבחינה זו אין שינוי. השינוי הוא בכך שקודם לכן השחיתות היתה במסתרים, ועכשיו היא לאור היום. הבעיה היא אובדן הבושה". לדעתי השחיתות נובעת ממערכת אכיפת החוק שאינה מקיימת את מידת האכיפה הנכונה לחברה. אם בעבר, מערכת אכיפת החוק שירתה את "התנועה" וכך העיתונות (מי החכם שקבע ש"העיתונות היא כלב השמירה של הדמוקרטיה", אורי אבנרי או חנה זמר?) ולכן השחיתות של רבין נשמרה (וגם האמת על קסטנר שליח התנועה הציונית, ופרשת התימנים וה"הפתעה" של יום הכיפורים ורצח רבין ו…) עד היום.
  גדולתו של דוד המלך בהיותו לוחם, אך לא היה ראוי לבנות את המקדש. השיא הוא של שלמה שהיה שופט חכם. בימים אלו אנו מרגישים היטב את הקווים להכשרת השחיתו באמצעות שידול ל"גישור" "פישור" "יישוב סכסוכים" במקום משפט וכך החזק והנבל מצליח לקבל את חלק מתאוותו על חשבון החלש. המדינה מובילה ל"הקטנת הריגולציה" משום שהדבר חוסך ממנה הוצאות על מפקחים, שוטרים, שופטים ובתי כלא. הדבר מוסיף מאד לכלכלה של המדינה, וגם של גורמים חזקים (תאגידים) שיש ביכולתם לשכור אנשים בעלי רעיונות יצירתיים, המיועדים להגדיל את ההכנסות באמצעות שקרים, הטעיות ויתרונות משפטיים מול העמך.
  השחיתות קיימת בכל מקום בו אין אכיפת חוק ראויה. היא קיימת בכל מערכת כולל אצל הפושעים היושבים בכס בית המשפט העליון שגוזלים את הזכויות של העם בלי שניתן להשתחרר מהכיבוש באמצעות תיקונים בריאים (החוק המוצע אינו בריא).

 6. ב_שמואל

  אבי, אתה כותב: "הימין חושב שמזוז בגד והשמאל חושב שמנדלבליט בוגד". נראה לי שהמושג "בוגד" השתבש אצלך. "בוגד" הוא אדם שהיה חייב נאמנות למישהו או משהו והלך ודבק באחר. רבין לא בגד שהרי עשה את מעשיו הלא ראויים – בסמכות. מזוז ומנדלבליט – לא בגדו. מקסימום ניתן לכנותם כ"מושחתים" כלפי החוק, אך נאמנים לאג'נדה שלהם (אם יש בכלל טענה כנגדם). חיים שור וחבריו למעשה – מראשי השומר הצעיר – בגד במדינה כשסייע לארגון הטרור אש"ף, אך לא בגד בדרכם של האנרכיסטים חסרי הנאמנות לחוקי המדינה, לכללי הדמוקרטיה ולעם היהודי, וכך אמר: "אני הייתי מאלה שפתחו לאש"ף את הדלת לאמריקה. אנחנו ארגנו כנס של ישראלים ופלסטינים בוושינגטון ב-78', ומשרד המדינה האמריקאי לא רצה לתת להם אשרות. אנחנו טיפלנו בזה שיקבלו אשרות, והם נכנסו ובעזרתנו כבשו את אמריקה. זה מה שהם רצו, זה היה היעד, לכבוש את רצונו הטוב של השמאל היהודי האמריקאי. אני אישית הזמנתי אותם לחוגי בית של יהודים אמריקאים. הם הצליחו בזה בעזרתנו. בלעדינו הם לא היו מצליחים בזה לעולם". http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5019&omm=112&viewmode=

 7. עזרא אלעזר

  שתי פצצות גרעיניות הוטלו על יפן והיא לא חדלה מלהתקיים. לכן, אם אויבנו בנפש יטילו על מדינת ישראל פצצות גרעיניות, אזי תלוי היכן הן יפלו וגם תלוי אם חיל האוויר שלנו לא יסיט אותן מדרכן. במצב כזה למדינת ישראל תהיה הזכות האנושית המלאה להטיל פצצות גרעיניות במקום שיקבע על ידי הנהגת המדינה אם אכן באמת יש לישראל פצצות כנ"ל, כנאמר בתנ"ך: "הקם להרגך, השכם להרגו".

 8. ב_שמואל

  עזרא, כתבת: "במצב כזה למדינת ישראל תהיה הזכות האנושית המלאה להטיל פצצות גרעיניות" כאילו אינך מבין ש"זכות אנושית" אינה חד חד ערכית. למשל: ישראל חסלה עשרות ערבים שהפגינו ליד הגדר. נכון לקבוע שהמעשה הוא "הקם להורגך…" אך ישנם בתוכנו ומחוצה לנו – הטוענים שזה היה מעשה רצח כי המעשה אינן מידתי. נכון שניתן להסביר ולהתווכח וניתן גם לשאול את אוהבי הערבים המבקרים את ישראל, מדוע אינם מקדימים לדרוש מהערבים לחסל את ארסנל הנשק בטרם יקבלו סיוע ו"אהבה" שהרי הדבר מהווה "הקם להורגך…". האין זו הצדקה מספקת כדי לחסל את עזה ובוודאי להתנות את הסיוע ל"תושבי עזה" בהפסקת התעמולה לחיסול ישראל. עזרא, לא "הזכות האנושית" תהיה המפלט של מדינת ישראל, אלא הרצון לקיים – בכל מחיר הומני – את העם היהודי.

  1. אמירה

   הפצצות על הירושימה ונגסקי הוטלו כדי למנוע אלפי הרוגים אמריקאים (ובודאי גם יפנים) – זו היתה ההערכה האמריקאית. הן גם הצליחו לקצר את זמן המלחמה והביאו לכניעת יפן. אין לנו להתנחם בכך שאם תוטל או תוטלנה פצצה/פצצות על ישראל ישאר ממנה משהו. בהתחשב בכך שרוב אוכלוסית המדינה נמצאת במרכז הרי שבאמת לא צריך להתאמץ הרבה כדי "לגמור עלינו". וזה הוא החלום הרטוב של כל הערבים שמסביבנו. תרבות המות שלהם (מי שמביא תינוקות למלחמה בודאי לא הצטער במיוחד על כך שהם מתים, ואותה "אם אוהבת" שלפני שנים הודיעה חגיגית שאם היו לה 10 בנים היתה שמחה אם היו מתאבדים-רוצחים של יהודים) והרצון להחריב (מה נשאר מימית? מה נשאר מכל החממות שבטפשותנו נתנו להם? מה קבלנו בתמורה מלבד עוד מות?) תחגוג את העלמותנו מהזירה. וכדאי לחפש ולקרוא מה כתב אפרים קישון אחרי 67' – "סליחה שנצחנו". אם מחר תחליט מועצת הבטחון של האו"ם, או אונסקו, או כל גוף בינלאומי אחר לדון בהפרות של אירן או צפון קוריאה, אפשר לחזות בבטחון מלא שאחרי שיגמרו לשוחח בניחותא על הנושא "שלשמו התכנסנו כאן" יצאו בהחלטה/הכרזה שישראל אשמה בכל. נדמה לי שאנחנו חוזים היום בקואליציה מוזרה במקצת: האיסלם והנצרות האירופית מתאחדים נגדנו. לא מפליא, בהתחשב בהיסטוריה שלהם: גם כשנלחמו על ירושלים (הצלבנים) לא שכחו שני הצדדים לרצוח אותנו. המפלט היחיד שלנו היום הוא ארה"ב בהנהגת טרמפ. ראינו איך אובמה המוסלמי התיחס אלינו, ואין ליפול למלכודת שניסתה "להאשים" את נתניהו שהוא אשם והוא שקלקל את יחסי ישראל-ארה"ב. גם אם יוסי ביילין היה רה"מ (חס וחלילה וחס) גם הוא היה מקבל אותו יחס. רק שהוא היה מסביר לנו שמגיע לנו ואנחנו אשמים. שנאמר: שומר פתאים אדוני, והוא "סדר" לנו את טרמפ בבית הלבן…

השאר תגובה