מי את שרון השכל

ח"כ שרון השכל

כשעלה שמה של חברת הכנסת הנכבדה לתקשורת לא ידעתי במי מדובר. בהצצה מקרית באיזה ראיון טלוויזיה היא נראתה לי כאקטיביסטית הלוחמת נגד השחיתות במוצאי שבתות.
טעיתי, בור שכמוני. שרן השכל היא חברת כנסת מטעם הליכוד.

בשנת 2015 נבחרה בפריימריז של הליכוד במקום ה-31 אך הליכוד זכה ב-30 מנדטים והיא לא נכנסה לכנסת. כשמונה השר וחבר הכנסת דני דנון לשגריר ישראל באו"ם, השכל נכנסה במקומו לכנסת.
הצבעתי ליכוד אך איני זוכר שבחרתי בה ולא ידעתי כי בקול שלי הלכה לכנסת . ג'וב לא רע להיות חבר כנסת: משכורת – 21 אלף ₪, החזרי נסיעות לחו"ל, פנסיה, גמול השתלמות, תקציב לציוד, דמי שכירות לשכה חיצונית ועוד ועוד ועוד. חלומה של כל אמא יהודיה.

לשרן השכל ביוגפיה מרשימה בהתחשב בגילה הצעיר [33]. בת לאמא ילידת מרוקו היתה פעילה ציבורית מגיל צעיר – מועצת תלמידים, מדריכה בצופים, שרות צבאי במשמר הגבול בזמן האינתיפאדה, זכתה באליפות ישראל בדיבייט.

בכנסת יזמה שתי הצעות חוק לסגירת מועצת הדבש ומועצת הצמחים, וכן הצעת חוק לפתיחת שוק התקשורת לתחרות. הביעה את התנגדותה לחוק המאגר הביומטרי, ובעקבות כך הודחה מהוועדה שניסחה את החוק.

מה הקפיץ עכשיו את חברת הכנסת הצעירה למרוד במשמעת הקואליציונית ולהצביע נגד חוק המרכולים?
יש לי חשד שהיא עשתה זאת כדי שטור כזה ייכתב עליה ואז יידעו שהיא קיימת.
חשבתי שאולי משהו מן העבר שלה כפעילה, כנערה, בסניף "שלום עכשיו" בכפר סבא הניע. אך רק פרנואיד כמוני מעלה מחשבות כאלה.

תגובות במייל ובפייסבוק

אני שומר שבת ומיצר על חילולה ובנוסף לכך אני חושב שרבים מהעובדים בשבת היו מוותרים על יום העבודה הזה ושמחים להשאר בחיק משפחותיהם.

למרות כל זה, אני חושב שחקיקה זו מוטעית. חלפו הזמנים בהם ניתן היה לכפות חוקים דתיים על הציבור החילוני. עאכו"כ כשחוקים אלה נכפים על הציבור ע"י מפלגות חרדיות שציבור בוחריהם (כך לפחות דעת רוב הציבור בארץ), אינו נושא בעול קיומה וחיזוקה של המדינה, בצבא ובכלכלה. חלקו אף אינו מזדהה עם המדינה.
בזמנים אלה יש להגיע להסכמות (דוגמת אמנת הרב מדן ופרופ' גביזון) ולא לכפות חוקים מעין אלה, אשר רק מעוררים כעס ושנאה כלפי הציבור החרדי, מצד חלק לא קטן מכלל הציבור.
שלמאי פוזס,
עפרה.
אז עכשיו מי שמתנגד לחוק המטומטם הזה הוא שמאלני?! ודרך אגב, היא אחת הח"כיות הכי מוערכות היום בליכוד בקרב הצעירים. ליברלית-לאומית אמתית ולא הסחי הרקוב והקומבינטורי בדמות יו"ר הקואליציה החדש וכו'.
ראובן שליט
היא מחזירה את הליכוד לדרכו המקורית. ליברליזם, דמוקרטיה ציונות.
יהודה תמיר
בוגרת שלום עכשיו
בני בר
שרן השכל היא נציגה מטעם הליכודניקים החדשים, וההחלטה שלה לא להשתתף בהצבעה הזו תואמת את המצע החילוני-ליברלי בשמו היא רצה. לו הייתה נוהגת אחרת יש להניח שלא הייתה נכנסת לכנסת הבאה.
שוקי גלילי

צודק, "פרנואיד שכמותך"…😄

תודה לך זאב
ושבוע טוב
משה פלד
מדוע הציניות הזאת?
רק בגלל שחשבה להצביע לפי המצפון שלה ולא לפי משמעת סיעתית?
היא עדיין חדשה בכנסת. תן לה הזדמנות להשתפשף מעט.
ובקשר למשפט שלא ידעת שהצבעת בעדה. ביום שישנו את שיטת הבחירות בארץ לשיטה אזורית תוכל להצביע עבור המועמד שלך. כל זמן שהשיטה העקומה היא לבחור בלוק אין אנו שותפים כלל במי אנו בוחרים. כאשר תשונה השיטה נראה כולנו עד כמה אנו חשובים לחבר הכנסת שנבחר ישירות על ידינו… הוא יקשיב לנו. הוא יתיחס אלינו. (רק לדוגמא קטנה. שלחתי השבוע אי מייל ל 107 ח"כ קיבלתי התיחסות רל מחמישה ולמעשה רק אחת ענתה ישירות.) וזה בגלל שיטת הבחירות
חיים אופיר
תגובה
תודה על תגובתך.
אני מסכים לסייפא של מכתבך והלוואי ויגיע היום ושיטת הבחירות תשתנה.
לגבי הביקורת שלי שאתה מכנה ציניות.
מי שנבחרה לא במישרין על ידי הציבור חייבת לפעול לפי כללי המשחק. כל הצעת החוק הזו היא חלק מן המשחק הקואליציוני ואיננה בעיה מצפונית כבדה. החוק לא ישנה מאומה מן המצב הקיים. מאידך, בגלל שיטת הבחירות הקלוקלת שלנו עלולה בעלת מצפון כמו שרן להפיל את הממשלה.
בברכה
זאב גלילי

7 תגובות בנושא “מי את שרון השכל

 1. ,יוני

  למי שקורא ועוקב שרן השכל מוכרת גם מוכרת. היא לא עשתה את זה כדי שידברו עליה. יחד עם יהודה גליק, השכל מייצגת את הליברליות וחוסר הציניותנשנשארו בליכוד. היא אחלה ח"כית ושירבו כמוה.

 2. אל רום

  כותב הפוסט הנכבד , מודה שהיה בור , אבל , לא שאולי נשאר כזה . לפחות היה מביא את הסיבות והנימוקים של חברת הכנסת לחוק , תוקף אותם אם צריך , ומשאיר לשיפוט הקוראים את השאר .הנה מבחר ציטוטים שלה בקשר להתנגדותה לחוק :

  " אני לא יכולה להצביע בעד חוק המרכולים מתוך שיקולים אידיאולוגיים. אני חושבת שזה חוק גרוע, כל הזמן התנגדתי לו. איני מתכוונת להצביע נגד אישור החוק אלא רק להימנע מהצבעה".

  ועוד :

  " עמדתי נועדה להגן על תנועת הליכוד. החוק הזה נוגד את העקרונות שלנו. הוא יגרום לכך שיאיר לפיד ויש עתיד ייקחו מאתנו מנדטים, משום שהוא מפלה בין עיר אחת לאחרת, הוא כופה אורח חיים מסוים על האזרחים ומשנה את הסטטוס קוו. אבל הכי חמור: הוא יוצר קרע בעם ישראל. הוא יוצר עוד הפעם את השיח הזה של חילונים מול חרדים "

  ועוד :

  " החוק הזה הוא חוק שרוב הליכודניקים מתנגדים לו, גם ראשי הערים של הליכוד דיברו נגדו"

  עד כאן הציטוטים :

  אז אתה משוכנע שעשתה זאת בשביל הרייטינג ? והיא כמובן , בנתה על הפוסט שלך לטענתך ? רבק , קצת הגינות , קצת אתיקה , קצת , לא הרבה יותר מדי !! טרחת ויגעת על הביוגרפיה שלה , ולא על הנימוקים ? טול צימר מבין עיניך בן אדם .

  לינק לציטוטים שלה ( ישראל היום ) :

  http://www.israelhayom.co.il/article/526469

  תודה

  תודה

השאר תגובה