השקר והזדון שבסיקור ניסיון הפרישה מקדימה

איפה היתה התקשורת כשיצחק רבין שיחד את מבריח הסמים גונן שגב במשרת שר, ואת החשמלאי גולדפרב במיצובישי וסגן שר, הכל כדי להעביר את הסכם אוסלו ב' ?  *  את 'קדימה' הקימו שני האנשים המושחתים ביותר בפוליטיקה הישראלית – אריאל שרון ושמעון פרס, יחדיו הציבו אנדרטה לסיאוב הפוליטי, אבל זכו לחיבוק עיתונאי ואקדמי אין סופי * מפלגת גנבי המנדטים – 'קדימה', חייבת לעבור מן העולם

                                                            – מאת נדב העצני –

זעזוע כבד עבר על החברה הישראלית השבוע. בכירי כלי התקשורת המרכזיים היו המומים במיוחד ונתנו לכך ביטוי בכותרות ענק, בעמודי כיסוי נרחבים, בביטויי גינויי חריפים במיוחד. תחושת מיאוס יוצאת דופן פשטה בחלל הציבורי, מעולם לא חווינו שחיתות פוליטית מטלטלת כל כך.

והכל, כמובן, בגלל מעשה הנוכלות יוצא הדופן של ראש הממשלה – נתניהו, ואותם ששה גמדים שהעזו לשקול לעזוב את הבית האידיאולוגי שלהם – 'קדימה', ולערוק לשורות היריב הרעיוני – קואליציית נתניהו.

ואכן, כל כתב ופרשן, כל שדרן וקריין התרעמו, צקצקו, הרימו גבה ונחרו בבוז במלוא האף. לו רק יכלו, היו מועכים את המקקים שהעזו להרים יד על טוהר המידות במערכת הפוליטית הקדושה שלנו. והכל לא הפסיקו לשאול – לאן עוד ידרדר אותנו החלקלק, הנכלולי הזה שעומד בראש הממשלה.

ובד בבד, נכמרו הרחמים על שאול מופז ועל המפלגה הנאצלה שלו. מופז, הטהור והנשגב – מנהיג שמעולם לא יצא דבר שקר מפיו, שלא העלה בדעתו אפשרות לבגוד במפלגתו ובבוחריו. איך יכלו לעשות את זה דווקא לו, אדם שהמציא את האמרה המפורסמת – "בית לא עוזבים".

 

שרון העם אתך. שטיפת המוח במסע הבחירות של קדימה. צילום: זאב גלילי

בד בבד פשטה חמלה על מחנה 'קדימה', אותו מצוק נישא של הגינות וענייניות. מבית הנשיא השקיף במועקה הצדיק הידוע – שמעון פרס, מי שאורו המוסרי מאיר את דרכנו בעולם כולו. וכמובן, על מיטתו הנוקשה לא יכול היה אריאל שרון לעצור בעד דמעותיו, לנוכח מעשה הנבלה. אכן, ימים קשים פוקדים אותנו, לקראת תשעה באב.

אם זה לא היה עצוב כל כך, אפשר היה להיטלטל בצחוק היסטרי, לנוכח הצביעות, השקר והזדון שבסיקור המשבר הפוליטי של השבוע האחרון. שוב קיבלנו הוכחה לכך שאנחנו נתונים למסע שטיפת מוח מתמשך. אין לנו עיתונות, אין אקדמיה, אין קהילה משפטית, אין מורי דור מוסריים.

במהלך הדור האחרון נותנים העיתונות והאקדמיה הישראליים רוח גבית ליצירת מציאות מוסרית חד צדדית. מושחתת ואפלה, שהגיעה השבוע לרמות פסיכדליות.

כאשר יצחק רבין שיחד את מבריח הסמים גונן שגב במשרת שר, ואת החשמלאי גולדפרב במיצובישי וסגן שר, הכל כדי להעביר את הסכם אוסלו ב' עם קולות המפלגות הערביות האנטי ציוניות, העיתונות והאקדמיה מחאו כפיים.

זה היה מעשה שוד מנדטים אפל ונקלה – רצון הציבור עוות ונרמס. ובכל זאת – למען המטרה הקדושה מהעיתונות נשבה רוח גבית עזה.

כאשר הוקמה 'קדימה' – מפלגה שאין כל מכנה משותף בין החברים בה, שלא הייתה ואין לה אידיאולוגיה, פרט לכיסאות, בכירי התקשורת התעלפו מנחת – המטרה של עקירת גוש קטיף קידשה הכל.

יאללה קדימה [ סטיקר אינטרנטי

את 'קדימה' הקימו שני האנשים המושחתים ביותר בפוליטיקה הישראלית – אריאל שרון ושמעון פרס, יחדיו הציבו אנדרטה לסיאוב הפוליטי, אבל זכו לחיבוק עיתונאי ואקדמי אין סופי.

הסיבה פשוטה – כאשר גונבים את קולות הימין כדי להגשים את מדיניות השמאל – התשואות מהדהדות. כשהתנועה הפוכה – ושישה אובדי דרך עלולים לחזק את מחנה הימין, השמיים קורסים. לכן, הגיע הזמן לשים קץ, בחוק, לגניבת מנדטים והעברתם למחנה היריב.

אבל, קודם לכך חייבת מפלגת גנבי המנדטים – 'קדימה', לעבור מן העולם. ועל בכירי העיתונות, שסיפקו תמיכה אתרוגית מוצקה למסכת מעשי גניבת המנדטים של הימין, לעמוד למשפט הציבור.

אלה הקימו את קדימה

אריאל שרון [ויקישיתוף

 

שמעון פרס ויקישיתוף

[המאמר פורסם ב"מעריב" ומתפרסם כאן באדיבותו של המחבר]

תגובות

מילים  כדרבנות.

אבן  מקיר  תזעק את כלימת העיתונות וצביעותה.

איך פתאום  שינתה פניה מגינוי בוז דברי נאצה   ,עלבונות מוטחים  בגין  "בגידת"  מופז  בעת שהצטרף לקואליציה

ואיך  נעשה  קדוש מעונה ומאותרג-נוסח-אברמוביץ  שתרם תרומה נכבדה   לאסון שנפל על הנגב  מבאר שבע  בואכה אשדוד וגדרה, בעת שביקש להתעלם מן החשדות הכבדים  נגד  שרון  ולטפח אותו  כאתרוג.

יעקב

12 תגובות בנושא “השקר והזדון שבסיקור ניסיון הפרישה מקדימה

 1. צביקה ארצי

  גילוי נאות – לא הצבעתי אף פעם לקדימה. אהדתי הייתה נתונה למאבקם של תושבי הגוש עד שעשו להם שימוש בטלאי.
  סברתי אז ולא שיניתי מדעתי גם היום שמעשי שליחי ממשלות ישראל רחוקים עד למאוד ממעשי שליחי השלטון הנאצי.
  אני חסיד – אולי שוטה – של השיטה הדמוקרטית. אני כבדתי את כל ממשלות ישראל כפי שנבחרו על ידי המצביעים מבין בעלי זכות הבחירה.
  מי שתוקף את "מקימי" קדימה צריך להתייחס ראשית לשאלה איך קרה שגנבי הקולות זכו ברוב הדרוש לצרכי הקמת ממשלה?

  תגובה

  אותה שאלה אתה יכול לשאול על כל גנב הנהנה משללו.

 2. מנחמי בן-ציון

  מי זאת מפלגת קדימה, אוסף פליטי המפלגות, עבודה-ליכוד. האם זה היה איחוד אידאולוגי
  בין שתי מפלגות? התשובה לדעתי לא .שרון אחרי הבחירות שינה כוון, מבלי לקבל ע"כ את
  הסכמת בוחריו. ניטרל את שרי ממשלתו שהיו נגד השינוי, ע"י פיטורים, וקרא להם בוגדים.
  ההתנתקות היתה ניצול ציני של בוחריו, "יהיו ויתורים כואבים" =התנתקות ? מי העלה בכלל
  על דעתו, שאבי ההתיישבות בעיו'ש ועזה, חולם על מעשה כזה . ופליטי העבודה לא מצאו
  עבודה, במפלגתם.לכן על תחפשו אצלם אידאולוגיה. קמה בחטא וכך יהיה סופה .

  תגובה

  החטא לא היה רק באידאולוגיה. כל ההתנתקות לא נועדה אלא להשיג את האתרוג של התקשורת שהצילה את שרון מחבל התליה המשפטי על שחיתותו.

 3. ענת

  אז אם העיתונות לא הייתה בסדר בימי רבין, היא צריכה לשבת ולשתוק גם היום?

  אם פעם עשינו או לא עשינו משהו, זה אומר שהיום צריך לשתוק?

  אם פעם מפאי נתנה משרות לאנשי שלומנו והעיתונות שתקה, אז היום זה בסדר שימשיכו כך, ואסור להגיב?

  אתה לא חושבה שאתה מגזים?

  1. יגאל

   הטענה במאמר היא שהעתונות והתקשורת בכללה בארץ – מוטה פוליטית, ונוקטת עמדות כדי לקדם את האינטרסים המוטים האלה (שמאלה, אם זה לא ברור…).
   במילים אחרות, תקשורת מגוייסת, ומזוייפת, המנצלת לרעה את כוחה, ומשתמשת בו כקרדום לחפור בו, ולא ככלי להבאת מידע לציבור.

   לכן, לא מדובר אם בעבר (הרחוק-מפא"י, או הקרוב-התנתקות) נעשתה ע"י התקשורת טעות,
   אלא שבכל מצב התקשורת פועלת כאמור לקדם אינטרסים, ולא פועלת כדי לקיים את יעודיה: דיווח, מתיחת ביקורת אמיתית, הבאת פרשנות מגוונת, קיום דיון ציבורי הוגן, וכו'

   ולא – אין למנות בין תפקידיה קידום אינטרסים פוליטיים !

   א

   1. ענת

    כמה שנים הימין בשלטון?

    אתה חושב שאם התקשורת הייתה מוטה שמאלה, זה היה קורה?

    אבל מנהג הימין לבכות כל הזמן, וליילל כאילו הם עדיין מיעוט קטן וסובל

 4. מדמוני אסף

  קטונתי, ודל מוחי מלהבין את השמאל, בואו נאמר כי מפלגות השמאל יצליחו להרכיב ממשלה, ויציבו בה את שוחרי השלום הגדולים ביותר, הגברות העומדות במחסומים, הפרופסורים משתפי הפעולה עם האנטישמים, ובאמת אפילו את חנין זועבי וחנין דב ועזמי בשארה ואחמד טיבי וכל מי שרק השמאל יעלה על דעתו, אפילו שמעון פרס שיתחיל מחדש את חייו הפוליטיים (גם יצחק נבון חזר לפוליטיקה אחרי היותו נשיא).
  מה יהיה בהמשך ?
  נשות אנשי השמאל (אם יחיו ??) יחוייבו להלך עם רעלה, וארץ ישראל תהפוך לפלשתין. והנה בניהם ובנותיהן של פליטי שואה היהודים יגורשו מהארץ או ייטבחו, אל לנו להיות סומים. הערבים במרחב הקרוב ובמעגלים מתרחבים חושבים ומדברים על כך, הם מצהירים יום יום את כוונותיהם, ורק המוח השמאלן לא מצליח לקלוט !!! למה אומרים על השמאלנים שהם חכמים ??? והנה המציאות באה וטופחת על-פני המתבטאים בזכות חוכמת השמאלן, השמאלן נושא תארים אקדמיים לתפארה, נו אז-מה ??? וחמור כאשר נושא משא יקר ערך ועל גבו ערימות ספרים , האם ישב הוא לחמור יוקרה ?? או לחמור חכם ??? השמאלן זמנו אזל ! אין לו עדיפות מחשבתית על שום פועל ניקיון או מנקה ארובות, אין ולא-כלום עדיפות של יצר הקיום גם מול תולעת ורכיכה. השמאלן איבד דרכו, וייטיב לרדת מן הבמה. אם חס וחלילה יגברו הערבים על ישראל פעם אחת, זו תהיה פעם נצחית, ליהודים אסור להפסיד !! וכל מי שחושב את עצמו לעמודי התווך של המקדש (יכין ובועז) ובלעדי שירותו בכנסת או בממשלה תחדל השמש לזרוח, הנה אני מבטיחו דבר – אנא אל תלך לפוליטיקה לך לעבוד, והשמש תזרח ותאיר טוב יותר. לשאול מופז היקר, שאלת האם אני זגזגן ? אני אומר לך לא. לא. לא. אבל את מעלה עקרבים נקרא על שמך "מעלה מופז".

 5. מירה

  הצרה בארץ היא שאנחנו בוחרים מפלגה ולא איש. בארה"ב (ולא ששם אין גניבת קולות לעין השמש אבל שם אפשר להוציא את זה לאור, ולהענש) האזרחים מצביעים לנציג, ואם הנציג אינו מייצגם, לדעתם, הם מפגיזים אותו בפקסים, טלפונים, מכתבים). זה לא תמיד עוזר – ראו לענין זה מה עשו הנציגים לצבור בוחריהם בהצבעה בעד חוק הבריאות של אובמה – אבל עכשיו כל אזרחי ארה"ב מכל 50 המדינות (למרות שאובמה גרס ש"עכשיו חזרתי ממסע ב-57 המדינות"…. יש גורסים שזו היתה פליטת פה פרוידיסטית להפליא, שכן יש 56 מדינות מוסלמיות בעולם + הרשות הפלסטינאצית = 57!) – מתגייסים נגדו ב"מסיבות התה". מכל מקום, ובקצור: עד שאנחנו לא נקום ונכריח את "נציגינו" ש"עושים לילות כימים בעבודתם למעננו" – ומתגמלים את עצמם להפליא על חשבוננו – ונעיף אותם למקום שמגיע להם להיות בו….

  1. בן-ציון מנחמי

   אתמול אמר בטלביזיה אחמד טיבי ,שזאב אלקין יו'ר הקואליציה ,הוא אדם מסוכן .
   זה אומר שזאב עושה את עבודתו נאמנה ונמצא במקום הנכון .

 6. אריה

  אני מסכים עם רוב הדברים שנכתבו פה, ואינני חסיד בלשון המעטה של הנשיא פרס, אבל עדיין הפריע לי ביותר שהוא הוצב לצד שרון בראש פירמידת המושחתים בתולדות הפוליטיקה הישראלית. פרס מושחת? אינני מכיר היסטוריה של חקירות וחשדות נגדו, ואם ישנן אז בוודאי לא מהעשור האחרון מאז שאני עוקב באופן קבוע אחרי ההתרחשויות, וגם אם כן יש משהו הוא הרי נגנז….
  בקיצור – מה ההאשמה החמורה הזו? החסרים מושחתים אנחנו? החסר פרס ביקורות ענייניות שניתן לומר על משנתו אשר הוא דבר בה והוכחה כהרסנית, או על שימושו הלא מידתי במשרת הנשיא כדי לקדם את משנתו, את חתרנותו ועוד?

  תגובה

  שחיתות איננה דווקא בתחום הכספי. לא אני אלא יצחק רבין כינה אותו "חתרן בלתי נלאה".
  ז.ג.

 7. פינגבאק: עלייתו ונפילתו של "העיתון הנפוץ במדינה" – מעריב | היגיון בשיגעון

 8. פינגבאק: כל מה שידענו על שרון והעדפנו לשכוח | היגיון בשיגעון

השאר תגובה