הלקח של פרשת אולמרט – "להרוג" אותם כשהם קטנים

                                                          – מאת אלי תבור –

עורך "העולם הזה" לשעבר חשף את פרצופו של אהוד אולמרט עוד כשהיה "קטן" * כבר באמצע שנות ה-70 ניצל אולמרט את קשריו הפוליטיים לקדם את עסקיו הפרטיים * כשפורסמו מעלליו נקט בשיטה של התקפה על יריביו * במקביל התחזה ל"לוחם שחיתות" ול"חייל קרבי"

שער העולם הזה שנועד להניא את אולמרט להגיש תביעת דיבה

שער העולם הזה שנועד להניא את אולמרט להגיש תביעת דיבה

מהתלה איטלקית עממית מספרת על שוטה הכפר, שהיה מקבץ כל היום נדבות. בערב היה לוקח  כל מה שאסף וקונה צלבים קטנים. למחרת בבוקר היה הולך אל פסי הרכבת, מניח את הצלבים על המסילה וממתין עד שתעבור הרכבת ותמעך אותם בגלגליה.
אמרו לו: "לוקה, לא חבל ככה? לבזבז את כל הכסף בשביל למעוך צלבים קטנים? למה אתה עושה את זה?"
השיב להם: "יום אחד הלכתי לכנסייה. כרעתי תחת הצלב הגדול של ישו. לפתע נפל הצלב על ראשי… את אלה צריך להרוג כשהם עוד קטנים…"
נזכרתי בסיפור הזה עם הרשעתו של ראש הממשלה לשעבר אהודאולמרט על  לקיחת שוחד. לפני 36 שנה הייתי הראשון שחשף בסדרת כתבות שהתפרסמו בשבועון "העולם הזה" בשנים 1976-1978 את תחילת דרכו של אהוד אולמרט במסלול השחיתות. אילו היו מתייחסים  אז לפרסומים האלה, ייתכן שלא היינו מגיעים למצב שבו נשלח ראש ממשלה בישראל לכלא.

טובות הנאה ללקוחותיו

את חשיפת פרצופו האמיתי של אהוד אולמרט, כעורך דין וח"כ צעיר ומושחת, שאינו בוחל בשום אמצעי כדי להרוויח כספים, התחלנו כבר בשנת 975 .
אני הייתי אז עורך "העולם הזה", לצד תפקידיי ככתב צבאי, כתב חוקר ותפקידים נוספים. ב-1975 כתבתי כתבה תחת הכותרת "בלוף ושמו אולמרט" וב-1976 פרסמתי כתבה נוספת מפרי עטי שכותרתה הייתה "מנפח הבלונים".
ב-1977 פרסמתי סדרה של כתבות, בהן האשמתי את אולמרט כי ניצל את קרבתו לשר הבריאות אליעזר שוסטק כדי להשיג טובות הנאה, כמו שלושה רישיונות להקמת בתי חולים פרטיים, עבור לקוחותיו כעורך-דין.[אולמרט היה אז  חבר בסיעת "לעם" בליכוד, שבראשה עמד שר הבריאות אליעזר שוסטק]. האשמתי את אולמרט בעוד שורה של עבירות אתיות שתקצר היריעה לפרטן.

בנובמבר 1978 פרסמתי על יוזמה של אולמרט לנצל את קרבתו לשר הקליטה דאז, דוד לוי, כדי לאשר תוכנית של משקיעים שהיו לקוחותיו כעו"ד, לבנות במרכז הארץ שיכונים לעולים.

אהוד אולמרט [צילום זאב גלילי C]

אהוד אולמרט [צילום זאב גלילי C]

"החייל האמיץ אולמרט"

אחת הכתבות שנשאה את הכותרת "החייל האמיץ אולמרט" חשפה את פרטי שירותו הצבאי בעת שתבע למנותו לסגן שר הפנים, הממונה על המשטרה.
אולמרט נהג להתפאר בשירותו הקרבי בחטיבת "גולני". האמת היא, שהוא לא הספיק אפילו לסיים את אימוני הטירונות בחטיבה. באחת מסדרות האימונים, ב 1964, הוא נפצע וסבל משברים ברגלו ובכף ידו. הוא זכה לדחיית שירות של חצי שנה, שבה נרשם ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.
חצי שנת הדחייה הפכה לדחייה של חמש שנים, שבהן החל בפעילות פוליטית. כאשר הוחזר לשירות סדיר בנובמבר 1969 הוא שובץ בחיל החינוך ככתב שבועון צה"ל "במחנה" ו"גלי צה"ל". זה אפשר לו, לצד שירותו ככתב, להמשיך בלימודי המשפטים.

לתקוף במקום להשיב להאשמות

בתגובה לכתבות שחשפו את מעלליו נקט אולמרט, שכיהן אז כח"כ, בצעד מתוחכם אותו אימץ לאחר מכן בכל פרשיות השחיתות בהן הסתבך.
במקום להשיב להאשמות הוא בחר לתקוף. אולמרט פרסם מודעות ענק בעמודי החדשות האחרונים של "ידיעות אחרונות" ו"מעריב", בהן האשים אותי בשחיתות.
במודעות נאמר כי קיבלתי 200 אלף ל"י לרכישת דירתי מהקבלן בצלאל מזרחי [ששמו נכלל ברשימת ה-11 , יעדי החקירה המשטרתית, כמי שחשודים במעורבות בפשע מאורגן].
אולמרט טען כי אני תוקף אותו (את אולמרט) על שהוא נלחם ב"פשע המאורגן".

קריאה לתביעת דיבה

כמובן שזה היה שקר מוחלט ללא שום בסיס. אבל אולמרט נהנה מחסינות של חבר כנסת ולא יכולתי לתבוע אותו על הוצאת דיבה. כדי להוכיח שלא קיבלתי כל טובת הנאה מבצלאל מזרחי הלכתי לבדיקה בגלאי שקר (מכונת אמת) בשני מכוני בדיקה מוסמכים. תוצאות הבדיקות הוכיחו שאכן דיברתי אמת ולא קיבלתי מאומה ממזרחי – לא כספים, לא דירה ולא טובות הנאה אחרות.
גם אורי אבנרי [הבעלים של "העולם הזה"] נבדק בגלאי שקר, לגבי טענתו של אולמרט כי מזרחי וגנדי ביקרו אצלו ואיימו עליו לגנוז פרסומים נגדם, דבר שלא היה ולא נברא. אבנרי, כמוני, נמצא דובר אמת. על סמך זה החלטנו, שאם אין באפשרותנו לתבוע את אולמרט לדין בגלל חסינותו, ננסה לאלץ אותו לתבוע אותנו לדין על הוצאת דיבה.
האשמנו את אולמרטרט ב"גנגסטריזם פוליטי", בהמצאת עלילות ובשקרים ופרסמנו את תמונתו בשער עם הכותרת "השקרן", כהזמנה לתביעת דיבה נגדנו.
כמובן שאולמרט לא הגיש נגדנו שום תביעת דיבה, למרות שחזרנו ופרסמנו את השער עם הכותרת "השקרן" בכמה גיליונות. תחת זאת פירסם שוב מודעות ענק בעיתונים בהן טען כי הוא "מוכן להיבדק במכונת אמת על אמינות המקורות שמסרו לי מידע על יחסי אלי תבור עם הקבלן בצלאל מזרחי".
אילו התייחסו ברצינות לפרסומים אז ייתכן שהיה נמנע ממדינת ישראל הביזיון של ראש ממשלה לשעבר היושב בכלא.

 סוף גנב לתליה  – כל הפוסטים על אולמרט

=================================================
אלי תבור

עיתונאי ותסריטאי. יליד 1934, תל-אביב. בוגר הגמנסיה העברית "הרצליה". שירות צבאי בבית הספר למ"כים של חטיבת "גבעתי". ב-1955 החל לעבוד כעיתונאי בשבועון "העולם הזה", ממנו פרש בשנת 1979 כעורך השבועון. כתב ועורך חדשות ב"ידיעות אחרונות" בשנים 1999-1980. כתב תסריטים ל-21 סרטים ישראלים שהופקו, בעיקר בשנות ה-70' של המאה שעברה. ביניהם: "כל ממזר מלך", "צ'רלי וחצי", "חגיגה בסנוקר", כל סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", סלומוניקו", "יהיה טוב "סלומוניקו", "בוא נפוצץ מיליון", "סרט וארוחת בוקר" ועוד. ערך את העיתונים המקצועיים של 12 אגודות המהנדסים של לשכת המהנדסים והאדריכלים, ואת ירחון התיירות "רואים עולם". השתתף בצוות המנחשים של שעשועון הטלוויזיה "זה הסוד שלי" ששודר בשנות ה-70' וה-80'. אב לארבעה וסב ל-11 נכדים.

אלי תבור [צילום זאב גלילי]

.

 

 

 

18 תגובות בנושא “הלקח של פרשת אולמרט – "להרוג" אותם כשהם קטנים

 1. יהודה דרורי

  כאשר אולמרט היה שר הבריאות הוא היה מתחמק מידי כמה שבועות לעסקים פרטיים בשוויץ. העולם הזה שלח מעקב וגילה ממצאים חשובים אבל לא היה לזה המשך…מדוע?

 2. פינגבאק: "אופטימי" – השטן מצוי בפרטים הקטנים | היגיון בשיגעון

 3. אורי אשכולי

  אם אני מגיב למר תבור? שצילם אותי במעוז ליד קוניטרה בבוקרו של יום ובערב מצא אותי פצוע קשה לפני שנלקחתי האליקופטר לרפידים? אשמח אם אוכל לדבר איתך!!!???

 4. אמנון

  סביר שיש עוד רבים רבים שיכולים לספר על שחיתויות של אהוד אולמרט. יותר מסביר שזו היתה דרכו מאז ומתמיד. הייתי שמח אם יצוצו כל אותם שיכולים לספר מנסיונם האישי על עלילותי של האיש. גם אם יש לזה התיישנות וגם אם זה "רק" בתחום האתי ולא בתחום הפלילי.. מי שיודע שיקום!

 5. Amos

  אין לי ספק שאולמרט אינו טלית שכולה תכלת וגם נניח שאכן הוא סייע לאחיו הקטן שהיה במצוקה כלכלית
  על חשבון חבורת גנגסטרים מושחתים מבלי שמישהוא הפסיד ( עיריית ירושלים הרוויחה יפה מהפרוייקט הזה). תוך שהוא מסתכן בהרשעה פלילית . אותי מאוד הרשים שבתקופת היותו ראש ממשלה והוא נחקר באותן פרשיות אף אחד מחברי סיעתו לא יצא נגדו והם אפילו דברו בשבחו . וגם היום למרות הרשעתו עומדים מאחריו חברים פוליטיים רבים . וזה קורה בגלל שאחד המרכיבים החשובים באישיותו שהוא בן אדם שעוזר לאחרים , מסייע לאנשים במצוקותיהם יודע להיות חבר אמיתי , אח אמיתי , והורה אמיתי , והוא מוכן להסתכן עבורם ולשכב על הגדר אם צריך.
  וזו תכונה מאוד חשובה מאוד כדי להנהיג !!!
  אני לא אומר שצריך לזכותו אבל בהחלט ראוי לדבר גם בשבח מעשיו כי רבים הם….

  1. משה נתן

   גם בארגוני הפשע יש רעות ו"אחוות לוחמים". המשפחה (לה פמיליה), מעל הכל. אתה מתרשם מזה?

   1. זאב גלילי מאת

    אכן, ראה הקישור הבא המגדיר את אולמרט וחבריו כמאפיה לכל דברhttp://www.zeevgalili.com/2008/01/607

  2. גינג'י

   כיון שיש כאלה שעדיין מעריצים את אולמורט. אשמח לקרוא גם דברים טובים שהוא עשה. לדוגמה לראיין את המשפחות השכולות של לחמת לבנון השנייה

 6. שמואל

  יש לי בעיה עם חבריי. אני לא מזועזע מפרויקט הולילנד, המתחם ראוי,[טעם אישי] אפילו שאינו המתחם החריג בנוף ארצנו. יתכן וכל האישורים היו ניתנים כדין. גם בלי שימון. אבל לצערי שימון לצורך "החלקה " הפך לנורמה, כאן כדי לזרז היה צורך כנראה ללחץ מלמעלה- וידעו למי לפנות. נכון שמר אולמרט ידוע כמסייע להרבה אנשים, ביחוד ע"י פניה לגורמים שביכולתם לעזור, אשר רוצים לסייע לו. [ לא ממקורות עצמיים ח"ח]
  אהוד היחה יכול לנהוג אחרת עם חוקריו, להסביר , לנמק ועוד.
  אך התיחסותו המתנשאת כלפי אנשי החוק בעת שהיה ראש ממשלה, [כאשר את האמת רק הוא יודע], בטוח לא סייעה לו בהמשך הדרך.
  מעניין שלפתע העבר צף, עם דמיון מפתיע, לארועים מאוחרים יותר.
  תחפשו בגוגל את "יששכר בן חיים"- גיזבר העיריה , ופסקי דין בעיניינו, עולם מופלא, גוגל…
  מסתבר שמי שיודע לעזור גם יודע לדרוס, בלי למצמץ.
  נראה איזה שפן ישלף עכשיו בעליון, צדיק הוא לא!

 7. דניאל י. בן אבו

  במשפט אולמרט היתה עדה סודית שעדותה לא פורסמה ונראה כי הוטל עליה חיסיון. מדובר בעובדת בכירה ביותר במשרד מבקר המדינה. מעניין מה יקרה אם תפורסם עדותה!!!

 8. חיה הלר

  ראוי לבדוק את מערבותו של מר אולמרט במכירת חברת "הכשרת הישוב" ליעקב נמרודי . מדובר בחברה ערכית ושורשית שנמכרה בזול … (תרתי משמע) לסתם אדם שהתעשר ממכירת נשק ישן לאירנים !!

 9. פינגבאק: שריד: להיות שטוף פוליטיקה זה כמו להיות שטוף זימה | היגיון בשיגעון

 10. פינגבאק: בראש ממשלת ישראל עמד מאפיונר | היגיון בשיגעון

 11. גינג'י

  קובץ המאמרים האלה נותן לאזרח הפשוט הרגשה שמאז בן גוריון. בגין,שמיר היו רק מושחתים שניהלו את המדינה הנשיא ויצמן עם 400אלף דולר שקיבל במתנה..את לאריק שרון עם פרויקט האי היוני שכדי לצאת מחקירה. העביר יחד עם השמאל לפנות את גוש קטיף וכל רצועת עזה. וכל המדינה משלמת את מחיר הדמים הזה. במלחמות בנפגעים

 12. נילי דיסקין

  לפני זמן לא רב כתבתי למישהו שיר שרק את שתי שורותיו הראשונות אני מצטטת כי זה היה שיר פרטי:
  "לנכון ולטוב
  אף פעם אין רוב".
  זה לא אומר שלא צריך לבדוק כולל להצליב דברים שמתפרסמים. ( יגאל סרנה נכווה בזה , אבל , אף אחד לא הצביע על העובדה שבמאות אם לא אלפי דברים איומים שנכתבו על ביבי ורעייתו – הם לא תבעו על הוצאת דיבה. זו למשל , דוגמה לתחילת השיר.). מזה הרבה שנים שאני חושבת שאורי אבנרי הוא אחד הצדיקים בסדום. כיום ובמשך השנים הצטרפו עוד רבים לדעתי זו. מסתבר שלשקר יש רגליים והן רצות לא רע וקונות להן אחיזה אצל "מאמינים" רבים , בעוד האמת העובדתית נשארת במיעוט, גם כשהצדק המלא עימה.ככה זה. "שומרי האש" היו תמיד מעטים לעומת צרכני האש הרבים מספור שהעדיפו להשאר ספונים בחוריהם. נילי דיסקין.

  1. זאב גלילי מאת

   לנילי שלום,
   אני מסכים עם כל מלה שכתבת על רצח האופי שעשו לביב ולרעייתו.
   איני יודע אם כתבת ברצינות או בבדיחות הדעת שאורי אבנרי הוא צדיק בדורותיו. האם קראת את המאמר הזה?
   http://www.zeevgalili.com/2010/12/12971
   הדבר היחיד שאני יכול לומר לשבחו של אבנרי הוא שבניגוד לחבריו מן השמאל הרדיקלי שויתרו על השאיפות הלאומיות של העם היהודי ועל ארץ ישראל כולו, אבנרי הוא היחיד מתוכם שממשיך להחזיק בעמדות לאומיות יהודיות [בצד דרישה למדינה פלסטינית].
   זאב גלילי

השאר תגובה