מורה דרך למי שאופנועו נגנב

רפי הוא החשמלאי שלי. בחור כארז. מופיע תמיד בזמן. עובד בשקט ובמהירות. תמיד עבודה נקיה ומקצועית. מחירים הוגנים. תענוג לעבוד אתו.

בשבוע שעבר הזמנתי אותו לבצע כמה תיקונים בביתי ולהפתעתי לא הגיע בזמן. לאחר כמה שעות התקשר וכששאלתי מה קרה השיב: אל תשאל. גנבו לי את האופנוע. בלעדיו אני כמו בלי רגליים.

לאחר יום הגיע רכוב על אפונוע חדש וזה סיפורו:

" זה קרה במוצאי שבת לפני שבועיים. בלילה שמעתי שמתניעים איזה אופנוע ליד הבית שלי אך לא חשדתי.

קמתי בבוקר ואין אופנוע. זה היה אופנוע "גנדינג – 250" של חברת "קינקו". קניתי אותו רק לפני חודש וחצי. הוא עלה לי 24 אלף שקל ב-10 תשלומים.

" הגשתי תלונה בתחנת המשטרה בדרך לוד. אמרו לי תשאיר פרטים וזהו. ואיך יחזור אלי האופנוע? השוטר הציע: תעשה סיבוב בפארק. אולי נטשו אותו שם. סיירתי שעה שעתיים ולא היה סימן לאופנוע. לא עשיתי ביטוח מקיף. ביטוח חובה עולה 3000 שקל. ביטוח מקיף זה עוד אלפיים. בביטוח מקיף הם דורשים לשים אזעקה ושני מנעולים ולקשור לעמוד. זה צריך לעלות עוד אלפיים. ואם שמים אזעקה ומנעולים לא צריך ביטוח כי לא גונבים.

" אני לא יכול לעבוד בלי אופנוע. רציתי לקנות יד שניה אבל אז דורשים ממך מזומן שלא היה לי. החלטתי לקנות עוד פעם אופנוע חדש שאפשר לשלם עליו בתשלומים. את האופנוע קניתי ביום חמישי וביום שישי מישהו התקשר אלי לנייד, שאת מספרו מצא כנראה בכרטיסי הביקור שנמצאו במושב של האופנוע. הוא דיבר עברית במבטא ערבי. שאל אם יש לידי מישהו דובר ערבית. היה אכן מישהו כזה.

" המטלפן אמר: "אם אתה רוצה את האופנוע תשלם שש אלף שקל". אמרתי שאני מוכן אמרו לי תבוא לקבל אותו ברמאללה. חששתי שזו מלכודת בה ירצחו אותי או שזה סתם עוקץ שיקחו את הכסף ולא יתנו כלום בתמורה. התקשרתי למשטרה והודעתי להם על העניין. ואיזו מוקדנית אמרה לי: אנחנו לא נכנסים לשם – תוותר.

" בינתיים שמעתי שיש מישהו, יהודי, שמתווך במקרים כאלה. הוא הסכים לבצע את התיווך. יצאנו עמו, אני יחד עם שני בני משפחה שלי שיש להם נשק ברישיון. הגענו לתחנת דלק הסמוכה למודיעין ובטלפון הודיעו לנו שהאופנוע מועבר במיניבוס ויגיע לנקודת המסירה בתוך 20 דקות.

הנקודה שנבחרה להעברת האופנוע נמצאה בכפר פלסטיני הסמוך לגבול ישראל. כשהבעתי חשש להיכנס לשם הרגיע אותי המתווך ואמר שהוא מכיר את המקום ואת האנשים החיים שם.

למרות דברי ההרגעה של המתווך די חששתי ללכת לשם. כשנכנסנו לכפר נתקפתי פחד אימים. בכפר היתה התגודדות של עשרות ערבים ואולי יותר. אתה רואה לפניך ערבי עומד עם ידיו מאחוריו ואתה לא יודע אם הוא מחזיק סכין או שהוא מתגרד.

" המתווך ניגש למישהו ואז הראו לי את האופנוע. זיהיתי אותו מייד לפי הסבל שיש לי. שילמתי ואז הורידו את האופנוע מן המיניבוס. אחד מאלה שבאתי עמם, שהיה חמוש, העביר את האופנוע לתחנת הדלק שבשטח ישראל (אני פחדתי לרכב על האופנוע לבד בתוך הכפר).

האופנוע היה במצב תקין אך ללא ביטוח וללא מספר זיהוי. ניסיתי לסדר בטלפון ביטוח לנסיעה הזו אך אמרו לי שאי אפשר לסדר ביטוח כזה בטלפון. בלית ברירה נסעתי וכל הדרך שקשקתי.

רפי עם האופנוע שהוחזר. למרות החזרתו הפסיד    ש"ח. (צילום: זאב גלילי)

רפי עם האופנוע שהוחזר. למרות החזרתו הפסיד 11,00 ש"ח. (צילום: זאב גלילי)

עכשיו אני תקוע עם שני אופנועים – החדש והישן. שניהם מאותו דגם. אבל את הישן שבסך הכל שרת אותי כמה ודשים אני יכול למכור ב-20500 למרות שעשיתי בו רק 1600 קילומטר. הנזקים שלי מהפרשה הסתכמו כך: 6000 לגנבים 500 למיניבוס שהביא את האופנוע, 200 שקל לאיזה ערבי שיום קודם ניסה להוציא את האופנוע ללא הצלחה, הפחת על המחיר שאקבל בעד האופנוע שנגנב והוצאות תיקון הנזקים. בסך הכל הפסדתי כ-11000 שקל – לתפארת מדינת ישראל.

3 תגובות בנושא “מורה דרך למי שאופנועו נגנב

  1. moshe

    אני לא יודע מה זה, אם זה לא פעולת טרור!
    צריך פעם אחת ולתמיד להגיש תביעה יצוגית נגד מס רכוש. הערבים מנצלים את חולשת המשטרה הישראלית ומתחבאים ברשות הפלסטינית. אם יש פשע והמשטרה אומרת לך אין מה לעשות אנחנו לשם לא נוסעים, זו פעולת טרור.

השאר תגובה