צרצורין של ח"כ צרצור והצעותיו ההזויות של הרב פורמן לשחרור גלעד שליט

 

למלה צרצור יש בעברית כמה משמעויות. בעברית המודרנית משמעות המלה " קול חד וצרחני" (רב מלים). זו נולדה מן המשמעות הקדומה יותר שהיתה הקול שמפיקים חרקים כמו הצרצר, החרגול והחגב. משמעות אחרת במקורותינו למלה הוא חגב טמא.

5 ivrahim zarzor

 איברהים צרצור

יש למלה זו גם משמעות אחרת לגמרי. צרצור הוא כד חרס למים או ליין, שבפייתו מעין מסננת הקרויה מסרק. מכאן נתגלגלה למלה משמעות אחרת לגמרי. בפרוש המיוחס לר' סעדיה גאון לספר יצירה נאמר כי פרוש המלה הוא פי הטבעת הפולט צואה.

נזכרתי בכל המשמעויות הללו של המלה צרצור כששמעתי כי חבר הכנסת הערבי השייך איברהים צרצור ( רע"מ תע"ל) הכריז כי " ניתן לשחרר אלפי אסירים פלסטינים בתמורה לשחרורו של החייל גלעד שליט" . הדברים נאמרו במה שכונה " פגישת פיוס" בין אנשי דת מוסלמים ויהודים.

אחד מיוזמי " פגישת הפיוס" הזו הוא רב ההתנחלות תקוע, הרב מנחם פורמן, הנושא מזה שנים את הרעיון ההזוי שרק " אנשים דתיים משני הצדדים" יכולים להגיע להבנה.

7 harav moshe hirsh

הרב משה הירש

אחת מהשתיים. או שהרב מתקוע לא למד מספיק יהדות או שאינו מכיר את האיסלם. מה יכול להיות משותף ליהודי שומר מצוות ולמוסלמי פונדמנטליסטי? איזה בסיס משותף יש בין "לא תרצח" לבין "דין מוחמד בחרב" . על הסיכוי להגיע להבנה בין הדתות אפשר להביא פתגם ערבי: "עד שיעלה הגמל על הגג" . רוצה לומר: ציפיות שאין להן שחר.

8 harav menhachem forman

הרב מנחם פורמן

מורי ורבי, הרב שמחה בונם אורבך (בעל " עמודי המחשבה הישראלית" ועוד ספרים הרבה) שהיה בקיא הן בהלכה, הן בפילוסופיה יהודית והן באיסלם, נהג לומר: יש באיסלם שתי מצוות עיקריות: לרצוח ולשקר.

אגב, ערפאת הצהיר פעם שאין לו בכלל בעיות עם יהודים אלא עם ישראלים. הוא אמר כי מיטב חבריו הם יהודים והזכיר בנשימה אחת את הרב משה הירש מנטורי קרתא, שערפאת מינה אותו חבר המועצה הלאומית הפלבטינית ואת הרב מנחם פורמן מתקוע.

אמור לי מי הם חבריך.

=================================================================

כך נפטרנו מ" בזק"

עבר לקישור הבא

2 תגובות בנושא “צרצורין של ח"כ צרצור והצעותיו ההזויות של הרב פורמן לשחרור גלעד שליט

  1. פינגבאק: פידיון שבויים – לא בכל מחיר | היגיון בשיגעון

  2. פינגבאק: מצעד האיוולת "לשחרור גלעד שליט" | היגיון בשיגעון

השאר תגובה