המורשת של רחבעם זאבי

לכידת רוצחיו של רחבעם זאבי הי" ד היא הזדמנות להטיל עונש מוות על הרוצחים. עד היום נהגה ישראל ברחמנות כלפי רוצחים מתועבים ולא הטילה עליהם את עונש המוות הקבוע בחוק.   תליית הרוצחים תוכל להיות פתיחה הולמת למערכת היחסים עם ממשלת החמאס. רוצים שאהאידים? תפאדל. נשלח את כל הרוצחים המתועבים ואת שולחיהם לשבעים הבתולות שבגן עדן, במקום לבית הבראה בכלא ישראלי.

 זו גם הזדמנות להקים את בית מורשת גנדי.   כיום יש לנו בית מורשת רבין בלי מורשת ומורשת גנדי בלי בית. הנה כמה מילים של מורשתו (כפי שאמר לסופר מיכאל ששר בספרו " שיחות עם גנדי" ):

" (ברל כצנלסון) הוא אבי תורת הטרנספר הציונית. אני משתמש בו כאסמכתא מוסרית… ברל היה זה שאמר לאנשי ’השומר הצעיר’ : לא היינו יכולים להקים את מרחביה ומשמר העמק בלי טרנספר… הרי כל 80 הקיבוצים של השומר הצעיר עד האחרון שבהם יושבים על 80 כפרים או שבטים ערביים שנקנו, שסולקו, שברחו, שטרונספרו… רוב הערבים יושבים כאן קצת יותר ממאה שנים… כל ערבי ששמו א-שאמי בא מסוריה ומי ששמו אל-מצרי בא ממצרים… ברמלה יש שבט ערב-ג’ואריש שבא לכאן מלוב…… אתם הפלסטינים רוצים להחשב לעם? בבקשה. רצונכם במולדת? ירדן היא פלסטין והיא מולדתכם…"

גנדי לא היה שונא ערבים. "אני בעד אחוות עמים" אמר לששר. "סע אתי לגליל ותראה כפר בדואי שהרחוב הראשי אצלם נקרא רחוב גנדי… בכל יום מתדפקים אצלי ערבים  המבקשים עצה, עזרה וסיוע.  ואני עוזר לאלה שהם לויאליים למדינה  ולחמו והושיטו לנו יד… (אבל) ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ורק לעם ישראל."

=========================================================================

 כמה קיבוצים של השומר הצעיר יושבים על אדמה פלסטינית

http://www.zeevgalili.com/?p=11316

3 תגובות בנושא “המורשת של רחבעם זאבי

  1. פינגבאק: " זעקת האבות" – על נפילת הל"ה וגלגולו של אחד מסיפורי החורבן | היגיון בשיגעון

  2. Rami Tal

    גלילי, אתה לא באמת מאמין שהסיבה לכך שישראל לא תלתה מחבלים היא "רחמנות", נכון? הסיבה היא החששות מכל מיני תגובות שעלולות להיות. בעקבות הטבח בלוד, ב-1972, נערכה סימולציה, בשיתוך צה"ל, השב"כ והמוסד, על תגובות אפשריות במקרה שקוזו אוקמוטו, היחיד שנותר בחיים מבין הרוצחים, ידון למוות. כמעט כל המשתתפים היו בדעה שכל טרוריסט בעולם יראה לו לכבוד ולענוג לחטוף יהודים (לא בישראל) ולאיים שהם יוצאו להורג, אם ישראל לא תשחרר מיד את אוקמוטו. כידוע, גם קודם לכן לא היתה התלהבות מהקמת גרדומים, אבל אחרי הסימולציה הזאת הרעיון ירד מהפרק, ונותר נחלתם של ימנים סהרוריים. אני מצטער לגלות שהצטרפת אליהם, אבל אני ממשיך להעריך ולכבד אותך למרות זאת.

    1. זאב גלילי

      היי רמי. אתה יודע שאין לנו חילוקי דעות. תגובתך אני מניח לא מתייחסת לפוסט על גנדי אלא לפוסט על החייל שהרג מחבל בחברון. או על דברים שכתבתי בפייסבוק. החייל עבר על פקודות הצבא וככזה היה צריך להתייחס אליו לא כאל רוצח. מאידך מדיניות שלא לתת למחבלים לצאת בחיים במהלך ההתגוננות נגדם היא סבירה ובקריצת עין גם נעשית. קוממה אותי הצביעות.

השאר תגובה