לוחם במגלן: אני וכל חברי הלוחמים נשמח לסכן חיינו לשחרור גלעד שליט

 לנועם שליט היקר!

בימים אלו כאשר אלפים מצטרפים אליך ואל בני משפחתך במסע שלכם למען שחרורו של בנכם גלעד עליך לדעתך את גודל הזכות והאחריות הכבדה הרובצת על כתפיך.

חז"ל מספרים על יואב בן צרויה שר צבא המלך דוד שהתקשה פעם להסביר את הפסוק המופיע בתהילים : "כרחם אב על בנים"

שהרי ידוע שדווקא האם היא זו שמרחמת על הבנים…

מה עשה יואב בן צרויה

הלך יואב בן צרויה לבדוק את העניין בבית משפחה ענייה ומרובת ילדים. הוא הופיע בפתח והציע לאב המשפחה לתת לו ילד אחד משלו בתמורה לכסף ומזון עבור כל שאר בני הבית. האב סירב בתוקף וגירש אותו משם . חיכה יואב עד שילך האב למלאכת יומו ופנה באותה ההצעה בדיוק אל אם הבנים. בתחילה לא רצתה האם להסכים אך אז יעץ לה יואב להקשיב לבכי ילדיה הרעבים ולהביט אל אומללותם. האם התבוננה במשך כמה רגעים בסבל הנורא של משפחתה ומיד הסכימה. "עדיף שלפחות שאר הילדים יגדלו ברווחה כלכלית…"

 

לוחמי מגלן באימון (מתוך אצר עמותת מגלן *

לוחמי מגלן באימון (מתוך אתר עמותת מגלן http://maglan.org/)

יואב לקח את אחד הילדים והחל להתרחק מן המקום כשלפתע שמע זעקות שבר מאחוריו "מי לקח את בני!" "איפה בני?" , הוא הסתובב ומצא את עצמו עומד מול אבי המשפחה המתנשף בכבדות מריצתו אדירה. חרבו של האב הייתה שלופה באיום בידו.

"החזר לי את בני מיד! ואם לא… באתי להרוג או להיהרג!"

מיד החזיר לו יואב בן צרויה את בנו וגם הוסיף לו כסף רב ושמח שמחה גדולה. "עכשיו הבנתי ", הוא אמר "למה התכוון דוד המלך כשכתב בספר תהילים : "כרחם אב על בנים"."

האם היא כולה לב. הרגש עולה על גדותיו ובשביל טובת הבנים המיידית היא מוכנה לעיתים לעשות מעשים לא הגיוניים שיפגעו בהם בעתיד. אך רחמי האב באים מן השכל והם נעלים הרבה יותר. אבא טוב מוכן אפילו לצער את בנו בהווה למען טובתו העתידית האמיתית.

אתה אבא של הרבה גלעדים

נועם שליט היקר. בטוב או במוטב , נבחרת על ידי הקב"ה להוביל מהלך שהוא מהלך היסטורי .

עליך לזכור כי אינך רק אביו של גלעד. אתה אבא של עוד הרבה הרבה גלעדים אחרים בישראל. האנשים שבאים אחריך באים בכוחה המופלא של האומה הישראלית שאיננה מוכנה לוותר על אף אחד מבניה

אך רק אתה תקבע כיצד יסתיים המסע הזה.

אם יהיה זה מפגן האחדות הקדוש והגדול ביותר של עם ישראל בעת החדשה או שיהיה זה אסון לעם ישראל.

בכוחך ללחוץ על ממשלת ישראל להיכנע לטרור. לשחרר אלפי מחבלים , רוצחים לעתיד, חוטפים לעתיד של ילדינו ולהעניק לחמאס ולאויבינו מסביב בדיוק את שאיפות ליבם הכמוסות ביותר.

אך יש לך אפשרות נוספת , האל הטוב נתן לך מתנה שהוא לא נתן להרבה יהודים במאה השנים האחרונות: הכוח ליצור אחדות ושלום בעם ישראל!

אתה יכול להפוך את המסע הזה למסע של אחדות! מסע למען עם ישראל ! מסע למען גבורה יהודית ! למען תקומה יהודית ! אתה יכול לדרוש לצאת למבצע צבאי כנגד קיני המחבלים ! להשיב מלחמה שערה!

אני מבטיח לך שאני וכל יתר חברי הלוחמים בסדיר ובמילואים נשמח בלב חפץ לסכן את עצמנו בעבור שחרור בנך ! ואם מישהו חלילה ייפגע יהיה זה בעבור מטרה נעלית וכחלק מניצחון האומה הישראלית!

בכוחך לבקש מעם ישראל כולו להתאחד בתפילה המונית בכותל למען בנך – כולם ללא יוצא דופן וללא הבדל: חרדים, חילונים, אשכנזים ספרדים- כולם יבואו כאחד! אך ורק כדי להתפלל על שחרורו של יהודי שבוי מכלאו!

 דע לך כי בתורת ישראל כבר יש תקדים למקרה החטיפה של בנך, למעשה באותה השבת שחלה בשבוע החטיפה קראנו בתורה את פרשת השבוע "חוקת"(ספר במדבר פרק כא פסוק א)

שם כתוב :"וישמע הכנעני מלך ערד יושב הנגב כי בא ישראל… וילחם בישראל וישב ממנו שבי" ומסביר רש"י במקום : מי נלקח בשבי : "אינו אלא שפחה אחת". רק אדם אחד מישראל נלקח בשבי באותה התקיפה…

ומה עשו אז ישראל?

"וידר ישראל נדר לה' ויאמר אם נתון תיתן את העם הזה בידי והחרמתי את עריהם"… "וישמע ה' בקול ישראל. "

מה עשו ישראל כאשר שמעו על הבשורה הנוראה- שאדם אחד מהם נלקח בשבי? התאחדו כולם בנדר ובצעקה גדולה לה ויצאו למלחמת חורמה באויביהם!

וה' שמע בקול ישראל, ניצח להם את המלחמה והחזיר בידם את השבויה.

נועם היקר, אין יום או לילה שאינני מזכיר את בנך גלעד בן אביבה בתפילתי. הוא חשוב לי כמו אח ואני מוכן למסור את נפשי בעבורו. אני מתחנן בפניך – בבקשה, בשם כבוד עם ישראל , בשם ה' האל הגדול והנורא ששומר עלינו מאז היינו לעם! נצל את ההזדמנות הזאת כראוי- לטובת כלל ישראל! ולא חלילה להשפלתו… זכור מה קרה בעסקת ה"שבויים" האחרונה עם החיזבאללה…שום דבר טוב לא יכול לצאת מעסקה מקוללת שכזאת…

לכל דבר בעולם יש סיבה, ישנה סיבה מדוע ה' בחר בך להיות השליט ברגע הזה.

אשמח לעזור בכל דבר .

שלך

יאיר אנסבכר

 ===============================================================

יאיר אנסבכר

 

יאיר אנסבכר, בן 30, נשוי ואב לשני ילדים, מתגורר במעלה אדומים.  שירת כלוחם ביחידת מגלן, (יחידה 212 ). זוהי יחידה מיוחדת בצה"ל, המתמחה בפעילות מעבר לקווי האויב. לחם במלחמת לבנון השנייה,  חבר בכולל הגרעין התורני בית מורשת במעלה אדומים ועוסק בחינוך. אנסבכר הוא מחבר הספר "כצל ציפור".

סיכת לוחם ביחידת מגלן

סיכת לוחם ביחידת מגלן

הערה: מקור המדרש על יואב בן צרויה הוא ב"בית המדרש" של יעללינעק חלק חמישי  עמוד 52. זה סיפור בן שני עמודים כתוב בארמית בבלית שכותרתו  "מדרש רבותינו על הפסוק והוא עבר לפניהם". חלק חמישי כותרתו "מדרשים קטנים ואגדות שונות".  המדרש מופיע גם באוצר מדרשים של אייזנשטיין עמוד 213

ראה כצל ציפור ספרו של אנסבכר

3 תגובות בנושא “לוחם במגלן: אני וכל חברי הלוחמים נשמח לסכן חיינו לשחרור גלעד שליט

 1. יואב

  אם נצא למלחמה על עזה שבה יהיו לבטח קורבנות, אזי המטרה צריכה להיות לא רק השבוי האחד אלא הכנעת הערבים, גרימת סבל ונזק ושכול רב לצד השני, והכי כואב להם: "ליישר" את השטח ולקחת להם אדמות כדי לבנות מחדש יישובים יהודיים וגדולים יותר מאשר קודם.
  באשר לגלעד: הדרך היא להפסיק כל משא ומתן עד שחרורו, ובינתיים השוואת תנאי האסירים הפלסטינים לתנאיו. לא לסכן חיילים שלנו במשימה אבודה, של ניסיון לחלצו משטח ממולכד, שתסתיים במקרה הכי טוב כמו הניסיון לחלץ את נחשון וקסמן ז"ל.
  ובאשר לסיפור על יואב בן צרוייה: לדעתי האם פעלה מן השכל. יש להניח שהאם ידעה מי מבניה מסוגל לעמוד בניתוק מן הבית מבלי שיינזק נפשית, וגם הרי לא שלחה אותו אל מעבר להררי החושך אלא ידעה בידי מי הוא ממשיך לגדול, ושלא נמנע קשר בינה ובינו בעתיד, ושאינו גדל להיות עבריין או בן דת אחרת עשתה בשכל ואפשרה לשאר ילדיה שלא לגווע ברעב. האב לעומת זאת נהג בגאווה בלי מחשבה על מציאת פיתרון שכל הצדדים בו ייצאו נשכרים, או ניזוקים מעט ככל האפשר. הוא אפילו לא שקל את הדברים, אלא נהג כחמום מוח.

 2. דני

  ליאיר אנסבכר- נסיון חילוץ בכוח, באמצעות יחידת 'מגלן' או כל יחידה מסוגה (אחד מהבנים שלי משרת ביחידה כזאת) עלול להיות כרוך בשפך-דם, בלי בטחון בהצלחת הפעולה לשחרור גלעד שליט. המשך השארתו בשבי אחרי השנה הרביעית שכבר 'מאחוריו' שם, עלול להסתיים בהעלמו ובמותו (ראה תקדים רון ארד). החלטה של ממשלת-ישראל להסכים לשחרור מקביל של פלסטינים מהכלא הישראלי, כדי להשיג את הסכמת המחזיקים בגלעד לשחררו לביתו, היא כמעט בחזרת 'ברי' של הצלת נפשו וחייו של גלעד ! הסכנה של נפגעים בעתיד מידיהם של הפלסטינים שישוחררו, אמנם קיימת, אבל היא בחזרת 'שמא'. ובין 'ברי' ל'שמא' – 'ברי' עדיף !
  וגם – כל המציל נפש, כאילו הציל עולם מלא !
  לכן, למרות נכונותך לצאת ל'מבצע' לשחרורו של גלעד, נראה לי עדיף, בטוח וראוי יותר להפעיל כל לחץ – דווקא לחץ שלכם כמי שיודעים דבר-מה בעניני מבצעים בעומק-האויב, ועלולים הייתם בעצמכם למצוא עצמכם בשבי (אני כותב כמי שבעצמי 'יודע משהו' בנדון) – על מקבלי-ההחלטות, מהרמטכ"ל דרך שר-הבטחון ועד ראש-הממשלה – שיחליטו סוף-סוף את ההחלטה שלבטח תחזיר את גלעד שליט הביתה ! חישבו מה הייתם מבקשים אילו חלילה אתם הייתם במצבו של גלעד שליט !

 3. פינגבאק: כל הקישורים למצעד האיוולת למען גלעד שליט | היגיון בשיגעון

השאר תגובה