כך סייע הניו יורק טיימס להסתיר את השואה

ראה הסרטון המצורף – כל מלה מיותרת.

http://www.youtube.com/watch?v=Q2PQCNQH2lY&feature=youtu.be

רשימת הכותרות בעמוד הראשון במהלך המלחמה – אף מילה על השואה

http://learning.blogs.nytimes.com/2010/08/31/historic-headlines-world-war-ii/

שער ניו יורק טיימס

תגובות

מהסתרת השואה לתמיכה באיסלמו-פשיזם הפלסטיני

בפסטיבל הקולנוע של ירושלים, לפני יותר מעשר שנים, נפגשתי עם ג'יי הוברמן, שהיה מבקר הקולנוע של הווילאג' וויס. משך שנים הוא חקר את עיתונות היידיש בארצות הברית, בעיקר בניו יורק. ואני זוכר שהוא אמר שדווקא בעיתוני יידיש היתה תמונה די מלאה ומדוייקת על השואה בזמן אמיתי, וכיצד היא.

הסבא של המרצה בסרטון , לא ידע על השואה ועל אושוויץ משום שהיה מיוצאי גרמניה [שלא קראו ולא דיברו יידיש], והקפיד לקרוא את הנ"י טיימס שנחשב לאמין וחשוב.

ביוני 2002 הייתי באיזה כנס עיתונות ענק בעיר ברוז' בבלגיה. רוג'ר כהן, שהוא כבר שנים עורך החוץ של הניו יורק טיימס, נתן שם הרצאה. עדיין היו אז באוויר מעשי הטבח בקוסובו, מתקפת 11 בספטמבר, מלחמת בוסניה, רואנדה. ובמרכז הרצאתו הוא דיבר על תפקיד העיתונות, התקשורת, נוכח רצח-עם וכו'. הוא במפורש הזכיר את הביזיון של הניו יורק טיימס בתקופת השואה. הוא הודה שזה היה מחדל עיתונאי ענק, והיכה על חטא. הכי חשוב: הטיימס הפיק מאז לקח. ככה הוא טען. היום מתברר שמעמדה של התכחשות לרצח העם היהודי כקורבן של רצח-עם הגיע הניו יורק טיימס לעמדה אנטי-ישראלית, המתכחשת למערכה האיסלמו-פשיסטית-פלסטינית נגד ישראל ורואה בהתנחלויות איום יותר גדול על האנושות מפצצת אטום איראנית.
וולטר לאקויר בספרו 'הסוד הנורא' The terrible secret. חושף את מלוא התמונה בשאלה מה ידעו על ההשמדה ומתי.
תגובה 
הבעיה היא שבתקופת המלחמה רק חלק קטן מיהודי ארצות הברית קראו את עיתוני יידיש. גדול העיתונים היידישאים "פראווערטס" היה בתחילת שנות ה-30 ליומון המוביל בארצות הברית, עם השפעה ניכרת ועם תפוצה לאומית של למעלה מ-275,000‏ גיליונות. אך ב-1939 ירדה תפוצתו ל-170,000 כתוצאה מהגבלת ההגירה של יהודי מזרח אירופה לארצות הברית.
ז.ג.

 

 

ראה גם

מי אתה תומאס פרידמן

http://www.zeevgalili.com/2010/04/8535

 כך בישל הניו  יורק טיימס את התכנית הסעודית

http://www.zeevgalili.com/2006/10/347

תאופיק חמיד והתכנית הסעודית

http://www.zeevgalili.com/2007/04/397

 

תגובה 1 בנושא “כך סייע הניו יורק טיימס להסתיר את השואה

  1. אשר תורן

    לקרוא לניו יורק טיימס עיתון יהודי נשמע כבדיחה.
    פרו ערבי, פרו מוסלמי נראה לי יותר.
    אשר תורן

השאר תגובה