הרוצחת היפה מקפה "סבארו"

murderer 

התבוננו היטב בתמונה למעלה. נערה יפהפיה שחוט של חן וחסד משוך על פניה. המראה מטעה. זוהי אחלאם תמימי, רוצחת מתועבת, שידיה טבולות בדמם של עשרות אנשים, שנהרגו ונפצעו בפיגוע הנורא במסעדת סבארו בירושלים, בקרן הרחובות המלך ג'ורג' ויפו.

הפיגוע נעשה ב-9 בגוסט 2001 בשעה 2 אחר הצהריים. מחבל מתאבד שנשא עמו גיטרה מלאה בחומר נפץ פוצץ עצמו בתוך המסעדה וגרם למותם של 15 יהודים ולפציעתם של 132, רובם צעירים וילדים.

בין הנספים היו שתי נערות יפות, חברות ילדות, מלכי רוט ומיכל רזיאל, שתיהן בנות 15, שבילו אותו בוקר בבית הקפה.

הסיבה שאני מביא כאן את סיפור הפיגוע הנורא קשור לסרט שביים הבמאי הישראלי שמעון דותן בשנת 2006. הסרט "הבטחוניים" (באנגלית הוא נקרא "Hot House" ) צולם בבתי הכלא בו מוחזקים הרוצחים של פתח וחמאס.
על מגמת הסרט אפשר ללמוד מן הטקסט שפרסמו מפיציו: "בעיני מרבית הישראלים הם רוצחים ופושעים. בעיני מרבית הפלסטינאים הם גיבורים ולוחמי חופש". כך הדבר כנראה גם בעיני מפיקי הסרט. הסרט מספר את סיפורם של כמה ארכי רוצחים, בין היתר את סיפורה של אחלאם תמימי, מנהיגת החמאס של האסירות. חלקה ברצח היה אספקת הגיטרה עם חומר הנפץ למתאבד ועל מעשה זה נידונה ל-16 מאסרי עולם. מפיקי הסרט מסבירים כי היא "הפכה לסמל לאומי פלסטיני" והטעימו כי בכלא מתהווה המנהיגות העתידה של העם הפלסטיני.

הסרט, כצפוי, זכה להצלחה ופרסים בשורה של פסטיבלים חובבי ציון: בירושלים, לונדון, שיקגו, ניו יורק, טורונטו ועוד – כולם פסטיבלים הנלחמים על "זכויות האדם" של החלאות הכלואות בבתי הכלא הישראליים.

בצד הפרסים זכה הסרט גם לביקורות חיוביות בכמה מעיתוני העולם, כולל ה"ניו יורק טיימס", שפרסם את התמונה שלמעלה. הדיווח על הסרט ובמיוחד התמונה עוררו את הוריה של מלכי – פרימט וארנולד רוט, להגיב בחריפות והם מפיצים ברחבי האינטרנט את המכתב, שאלה עיקריו:
בעקבות הפרסום בניו יורק טיימס אנו רוצים לשתף את קהל קוראי מכתב זה בתחושותינו על המאמר ובמיוחד על התמונה הזוהרת שמקשטת אותו. הסרט מופץ על ידי HBO (רשת הפצת סרטים של חברת "טיים ורנר" שיש לה כ-40 מיליון מינויים בעולם). בחירת תמונה של נערה זוהרת בשנות העשרים לחייה נועדה ללא ספק לקדם את הפצת הסרט.
(לעורכים: המסגרת נכנסה בטעות נא להשמיטה)
הצעירה היפה הזו היא הרוצחת של בתנו. היא נדונה ל-16 מאסרי עולם ובסך הכל 320 שנה. לא הניו יורק טיימס ולא HBO הזכירו את הסיבות שהביאו את היפהפיה הזו לכלא ישראלי. בתנו היתה בת חמש עשרה שנים בלבד כשחייה נלקחו ממנה ומאתנו. מלכי היתה נערה יפה שחיה חיים יפים.
אנו מבקשים את עזרתכם. אנא במקום להסתכל בתמונת הרוצחת התבוננו בתמונות בתנו הנמצאות באתר שהקמנו לזכרה
http://www.kerenmalki.org/photo.htm
הזכירו להם מי היא הרוצחת שמככבת בניו יורק טיימס המחייכת בשביעות רצון כזו.
לכתב הניו יורק טיימס אמרה הרוצחת: "איני מצטערת על מה שעשיתי. אנחנו נשתחרר מן הכיבוש ואחר כך אשתחרר מן הכלא". אין פלא שהיא מחייכת כך נוכח הדרישות הרבות מישראל לשחרר אסירים עם דם על ידיהם.
פרימט וארנולד רוט.

תגובה 1 בנושא “הרוצחת היפה מקפה "סבארו"

  1. פינגבאק: הנה המחיר: הרוצחת היפה מקפה "סבארו" | היגיון בשיגעון

סגור לתגובות.