אתם הריבון אמר מוטי אשכנזי למילואימניקים של לבנון השניה

 

720moti20hashkenazi

" הממשלה צריכה ללכת בלי קשר לוועדת חקירה" . מוטי אשכנזי בגן הוורדים. (צילום: זאב גלילי).

" בדרכי הנה" – אמר מוטי אשכנזי, בנאום שנשא באוזני אנשי המילואים השובתים בגן הוורדים – " פגשתי שני אנשים מעמק יזרעאל. שאלתי אותם: למה אתם רק שניים. אמרו לי: אנשים אצלנו בעמק לא מאמינים. מה אנחנו יכולים לעשות מה כוחנו. אמרתי להם: ראו נא, אתם בעצם הריבון של מדינת ישראל. כל אחד מכם הוא הריבון ואין לכם הכרת ערך עצמכם. מה זאת אומרת אין לכם כוח? הכוח הוא שלכם. (מחיאות כפייים)".

 

 "אם מדברים על כשלונה של מערכת החינוך במדינת ישראל זה הדבר הראשון שהייתי זוקף לחובתה. שהיא לא חינכה אזרח עם תודעה של ריבון. זו הזכות הבסיסית ביותר של כל אזרח ואזרח לקבוע את נורמות ההתנהגות ואת איכות החיים במדינה שלו. אם הוא מוסר את השררה לאחר הוא זכאי וחייב לדרוש ממנו דין וחשבון על מעשיו. ואם הוא לא עומד בנורמות ההתנהגות ואיכות החיים הראויה לנו שילך הביתה (מחיאות כפיים).

"אם אנחנו הריבון אנחנו צריכים לשאול את עצמנו את השאלה אם הממשלה הזו ראויה לנו. ואם התשובה היא לא היא חייבת ללכת. ואני רוצה לחדד איזו אי הבנה שהתקשורת מנסה לערפל אותה ככל האפשר. הסיבה שראש הממשלה צריך ללכת נובעת מדבר מאד מאד פשוט ובסיסי. ראש הממשלה הגדיר את מטרות המלחמה. והוא הוביל אותנו לאותה מלחמה ולא השגנו את המטרות, האחריות היא שלו.

"קוראים לזה אחריות מיניסטריאלית. ולצורך כך אין צורך בוועדת חקירה. צריך ועדת חקירה שתבדוק את מכלול ההתנהלות. וזה לא שייך לאחריות המיניסטריאלית זה שייך לתפקוד המערכות. לכן אין סתירה בין השתיים. לא ועדת החקירה צריכה לקבוע שראש הממשלה אחראי. את זה אנחנו צריכים לקבוע. ואת זה לא צריך לקבוע בבחירות את זה אפשר לקבוע כבר היום" .

=========================================================================

 ראה אלה השאלות שישאלו את דן חלוץ

השאר תגובה