מה שיעקב רוטבליט ראה בביקור בחברון

מערת המכפלה 2009 Tiviet, ויקיפדיה העברית, רישיון-השימוש

מערת המכפלה 2009 Tiviet, ויקיפדיה העברית, רישיון-השימוש

המשורר יעקב רוטבליט – מחבר ה"שיר לשלום" והסמן השמאלי נגד ה"כיבוש" עוד משנת 1967 – ביקר בחברון היהודית וכך כתב בעיתון העיר:

"אני מביט בכל זה ואיני יודע את נפשי מנין להן הכוח להיות כך, לגדל משפחות, במתח הנורא הזה, בפחד הזה שבו, למרות כל הצבא סביב, רק האמונה מגן לעורם. בשינקין אומרים טרוף הדעת בחברון אומרים מסירות נפש…

"ובין כך וכך צומח דור שלישי של חברונים מלידה, חליליים כאלה. האומנם דור שני או שלישי של פושעי מלחמה, או שמא להם כבר מותר לגור ולחיות פה?

"להגיד לכם משהו שאתם יודעים? אולי העניינים היו פשוטים יותר בלי היישוב היהודי הזה, אבל, לתשומת לב עושי השלום, להשתעשע במחשבה על פינוי היא בחזקת חבל על הזמן גדול…

"העיר הזאת לא בדיוק לטעמי, מה לעשות? אני משבט אחר, כנראה. הנה, שעות אחדות וחומרתה מכריעה אותי. חיי יכולים להתנהל בשלווה ונחת בלי להשתטח על קברי האבות, אלא שאחרי כל חודשי הדמים האלה הרבה מדעותי הנחרצות אינן עוד אתי, וגם אם אני רחוק מלקבל דעות הנשמעות בחברון, יש לי הרבה כבוד לעמידה של האנשים הללו, הנושאים בעיקר נטל המלחמה הזאת והם שייתבעו ודאי בעתיד לשלם את מחיר השלום…"

האתר הרשמי של יעקב רוטבליט

תגובה 1 בנושא “מה שיעקב רוטבליט ראה בביקור בחברון

  1. מוטי

    רוטבליט, תמשיך להתאפס, אם כבר התחלת משהו… כן, בקשר לשלום….. אתה כנראה לא עברת על החומר בהיסטוריה מוסלמית…. שלום שלום, ועד השלום עלינו השלום.

השאר תגובה